آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۵:۴۶:۱۳
امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/25 - ۱۶:۰۳:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
گمرک

ایسنا/بوشهر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از جابجایی بیش از ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن کالا در ۸ ماهه سال ۹۸ در سطح استان بوشهر و خارج از آن خبر داد.

سید حمیدرضا علم در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: در ۸ ماهه منتهی به آذر ۹۸ مجموعا ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن انواع کالا در سطح استان بوشهر و خارج از آن جابجا شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل که به میزان ۳ میلیون و ۸۴۱ تن بوده، رشد ۴.۶ درصدی داشته است.

وی افزود: برای جابجایی این مقدار کالا بیش از ۲۴۸ هزار سفر باری به وسیله کامیون انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری محار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود شهرستان های عسلویه، بوشهر، دشتستان به ترتیب با ۳۴، ۲۳ و ۲۱ درصد بیشترین سهم و شهرستان های دیلم، جم و تنگستان مجموعا با حدود ۱ درصد کمترین سهم را در جابجایی کالا بر عهده داشته اند.

علم ادامه داد: کالاهای جابجا شده عمدتا شامل کلینکر سیمان، میعانات گازی، مواد اولیه پتروشیمی، کالای اساسی، لوازم خانگی و لوازم یدکی بوده است.

این مسئول اظهار کرد: شهرهای تهران، مشهد و اصفهان عمده مقاصد بارهای جابجا شده از سطح استان بوشهر هستند.

ترانزیت ۱۷۸ هزار تن کالا از بنادر بوشهر

سید حمیدرضا علم اضافه کرد: در ۸ ماهه سال ۹۸ همچنین مقدار ۱۷۸ هزار تن کالا از بنادر استان به خارج از کشور ترانزیت شده است.

وی بیان کرد: پیش بینی می شود با برداشت گوجه فرنگی در روزهای آتی شاهد افزایش جابجایی حمل بار در سطح استان به ویژه در شهرستان های دیّر و دشتی باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر افزود: چشم انداز و دورنمای جابجایی بار در استان با توجه به افزایش تولیدات صنایع خصوصا پتروشیمی روشن و امیدبخش بوده و در حالی که اکثر استان ها با کاهش جابجایی بار مواجهه هستند، خوشبختانه بوشهر در حال طی کردن روند افزایشی است.

انتهای پیام

کد خبر 25630
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا