آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۸:۵۶:۲۸
امروز : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/27 - ۱۶:۳۱:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
‌‌مفاخر، علما‌ و فضلای استان بوشهر تجلیل می‌شوند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای مفاخر و علمای بزرگی در ایران و جهان اسلام است گفت: در این راستا معرفی و تجلیل از مفاخر، علمای و فضلای استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی پیش ازظهر امروز در پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری در مصلی جمعه بوشهر، جایگاه این استان در عرصه عالم‌پروری و مفاخر دینی و علمی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر دارای مفاخر علمی و دینی بسیاری است که در ادوار تاریخی به فراموشی سپرده شد.

وی با بیان اینکه تجلیل از مفاخر و بزرگان دینی و علمی صاحب اثر  استان بوشهر در دستور کار قرار گرفت افزود:اکنون با برگزاری یادواره‌ها، جشنواره‌ها و کنگره‌ها شخصیت‌ها، مفاخر و بزرگان دینی و علمی استان بوشهر به جامعه معرفی می‌شود که نه تنها در استان بوشهر و  ایران بلکه در جهان اسلام این شخصیت‌ها شناسانده می‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا 2 دوره آیین تجلیل از مفاخر استان، برگزاری یادواره شهدای روحانیت و کنگره علامه بلادی استوار شد.

دبیر پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری به برگزاری  این جشنواره پرداخت و بیان کرد: علما، روحانیون و پژوهشگران دانشگاهی بیش از 800 اثر به دبیرخانه‌ این کنگره ارسال کرده‌اند که پس از بررسی‌ها به عمل آمده توسط داوران این کنگره آثار برتر معرفی شدند.

حجت‌الاسلام جمالی با بیان اینکه در  کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری 9 اثر به عنوان آثار برتر و  تعدادی دیگر اثر تجلیل شد افزود: از تعداد 800  آثار ارسال شده 9 اثر به عنوان اثر برتر معرفی و 17 اثر نیز شایسته تجلیل شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر،  علوم معارف، علوم اسلامی و انسانی مرتبط با حوزه دین را موضوعات این کنگره  دانست و گفت: فلسفه و کلام، اخلاق و تربیت، ادبیات عرب، تاریخ اسلام و تشیع، علوم قرآنی، شعار سال، گام دوم انقلاب و زندگی‌نامه علمای استان بوشهر از موضوعات پنجمین کنگره علامه بلادی بوشهری  تعیین شده است.

وی به تفاوت پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با کنگره چهارم پرداخت و خاطر نشان کرد:در پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری از موسسان حوزه‌های علمیه و برخی از فضلا و علمای استان بوشهر تجلیل شد.

در این مراسم افراد برتر از حوزه‌های علمیه برادران، خواهران و دانشگاه بخشی از مقاله خود قرائت کردند و از 10 نفر از مؤسسان حوزه علمیه و فضلای استان بوشهر تجلیل شد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25639
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم