آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۱۵:۳۵
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۲:۲۷:۱۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
دانش آموز

ایسنا/بوشهر مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری همایش دو روزه علمی و آموزشی ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در هفته آینده خبر داد.

علیمراد کرمی در این خصوص اظهار کرد: همایش دو روزه علمی و آموزشی کشوری دست اندرکاران حوزه بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دستگاه های مرتبط با این حوزه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارگاه های تخصصی برای مهمانان این همایش برگزار می شود، ادامه داد: استان بوشهر میزبان ۴۰۰ نیروی فرهنگی خواهد بود که معاونان پرورشی و فرهنگی، روسا و کارشناسان ادارات امور تربیتی، مشاوران تربیتی و تحصیلی و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش پرورش استان های سراسر کشور از جمله این افراد هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: در روز دوم این همایش ۴ کارگاه تخصصی برگزار می شود که سه طرح ملی در این کارگاه ها مورد واکاوی قرار می گیرد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، کرمی با بیان اینکه طرح ملی نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) یکی از طرح های مورد بحث خواهد بود، افزود: آموزش و پرورش و دستگاه های مرتبط با آسیب های اجتماعی دانش آموزان بر اساس قانون سعی در مرتفع کردن مسائل و مشکلات دانش آموزان در معرض خطر دارند تا زمینه ادامه تحصیل دانش آموزان را به شکل مطلوب تری فراهم کنند. 

وی دیگر طرح های مهم کارگاه های این همایش را پیشگیری از اعتیاد و یاری گران زندگی عنوان کرد و یادآور شد: آموزش و پرورش به کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر، آسیب های موجود در حوزه دانش آموزان را شناسایی می کند تا با برنامه ریزی اصولی در کاهش این آسیب ها اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: رصد وضعیت روحی، روانی، اجتماعی و مخاطرات تهدید کننده دانش آموزان، برنامه ریزی در جهت توانمندسازی و ارتقای مهارت های روانی و اجتماعی دانش آموزان، آگاهی بخشی و توانمندسازی خانواده ها و جلب مشارکت آنان در مبارزه با اعتیاد و همچنین مشارکت در پویش های منطقه ای و استانی در زمینه ارتقای سلامت روانی، اجتماعی و مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی دانش آموزان از جمله مواردی است که در این همایش به ویژه در کارگاه های تخصصی آن مورد نقد، تحلیل و تشریح کارشناسان و صاحب نظران قرار می گیرد. 

انتهای پیام 

کد خبر 25658
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا