آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۸:۵۶:۲۸
امروز : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/27 - ۱۵:۴۴:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
رئیس بسیج جامعه زنان در بوشهر: شمار مهدهای قرآنی مساجد به 4 هزار مهد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: اکنون ۳ هزار مهد قرآنی در مساجد تشکیل شده که با توجه به استقبال زیاد خانواده‌ها از این مهدها تا آخر سال شمار این مهدها به ۴ هزار مهد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مینو اصلانی شامگاه چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه‌ استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم  بسیج رسانه در اطلاع رسانی و امیدآفرینی به جامعه اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی از جهات گوناگون در ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه تلاش‌های زیادی می‌کند که اصحاب رسانه به ویژه بسیج رسانه در عرصه امیدآفرینی به جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

وی، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش زنان در این عرصه خاطر نشان کرد: درگام اول انقلاب برکات مهمی در بر داشت که زنان در عرصه‌های گوناگون رسالت خودرا نشان دادند که جایگاه زنان در گام دوم انقلاب در پیشرفت وتوسعه کشور تبیین شده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور  با بیان اینکه زنان در چند رشته ورزشی محدود قبل از انقلاب فعال بودند تصریح کرد: اکنون بیش از 38 هزار مربی زن در رشته‌های گوناگون ورزشی فعال است.

اصلانی از پیشرفت زنان در عرصه علمی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: زنان ایران اسلامی از نظر آگاهی و حضور در عرصه اجتماعی در جهان بی نظیر هستند.

وی، با اشاره به حضور بیش از 9 میلیون زن در بسیج جامعه زنان  افزود:  9میلیون  200 هزارنفر از بانوان در بسیج  مشارکت دارند و بیش از 20هزار پایگاه مقاومت در این عرصه تشکیل و راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور از تشکیل ستاد عالی خانواده در کشور خبر داد و بیان کرد: این ستاد در دولت یازدهم و دوازدهم یکبار تشکیل شده که ضرورت دارد با تشکیل ستاد عالی خانواده به مشکلات خانواده‌ها رسیدگی شود.

اصلانی با بیان اینکه بیش از 200 قانون در حمایت از زنان و خانواده در کشور تصویب شده تاکید کرد: این قوانین به عنوان سند تحکیم خانواده محسوب می‌شود که با عملیاتی شدن آنها مشکلات مختلف خانواده بررسی و راهکارهای لازم در تقویت تحکیم خانواده ارائه می‌شود.

وی، مدیریت عفاف جامعه را  بر عهده زنان دانست و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب مدیریت عفاف جامعه به زنان بر می‌گردد که نیاز به برنامه‌ریزی و طراحی است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور به نقش مهم زنان در اقتصاد مقاومتی پرداخت و خاطر نشان کرد: کمک به تولید داخلی و ملی، بهینه مصرف کردن و جلوگیری از اسراف و اشتغال خانگی و تقویت تعاون بانوان  از نقش  زنان در اقتصاد مقاومتی است.

اصلانی با بیان اینکه این نهاد برنامه انتخاباتی ندارد گفت: بسیج در عرصه انتخابات نقش مهمی دارد  که بازخوانی و بازنشر دیدگاه رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخاب اصلح و معرفی الگوها و شاخص‌ها مورد توجه بسیج زنان است.

وی، از تدوین طرح خانواده مقاوم در بسیج جامعه زنان خبر داد و تصریح کرد: طرح جامع خانواده مقاوم در بسیج  زنان تدین شده که در این راستا آموزش‌های مورد نیاز بر اساس تراز انقلاب اسلامی ارائه می‌شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور از راه‌اندازی کارگاه قالی بافی خبر داد و بیان کرد: اکنون 1400 کارگاه قالی بافی تشکیل شده که  تولید فرش و تابلوفرش در این کارگاه‌ها مورد توجه است.

اصلانی فعالیت 300 گردانکوثر، 60 هزار حلقه صالحین و 1081 گروه جهادی بانوان را از دیگر فعالیت بسیج جامعه زنان دانست و تصریح کرد:  اکنون 3 هزار مهد قرآنی در مساجد تشکیل شده که با توجه به استقبال زیاد خانواده‌ها از این مهدها تا آخر سال شمار این مهدها به 4 هزار مهد افزایش می‌یابد.

وی، تعداد زنان شهید را افزون بر 7000 نفر دانست و گفت: نخستین کنگره 7000 شهید زن سال 1391 برگزار شد و دومین کنگره 10 سال بعد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/190/ز

کد خبر 25683
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم