آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۶:۰۶:۳۷
امروز : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 2020/01/17 - ۱۶:۱۸:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
بوشهر| 60 هزار نفر نیروی پرورشی‌ در حوزه مقابله با آسیب‌های دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند

معاون امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۶۰ هزار نفر در حوزه پرورشی شامل مربی، مشاور، کانون‌ها، دارالقرآن‌ها و دبیران درس تفکر در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  اکبر سرداری ظهر امروز در کارگاه تخصصی روسا و کارشناسان امور تربیتی آموزش و پرورش استان‌ها در بوشهر، تربیت نیروی انسانی حوزه پرورشی و فرهنگی را یکی از ماموریت‌های این حوزه دانست و اظهار داشت: مشاوره و مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی یکی از برنامه‌های مهم است که توجه ویژه به این مهم می‌شود.

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به  تامین نیروی انسانی بر اساس احیای معاونت پرورشی افزود: اکنون با بکارگیری همه ظرفیت‌ها  بیش از 60 هزار نفر در حوزه پرورشی شامل مربی، مشاور، کانون‌ها، دارالقرآن‌ها، معاون و گروه‌های آموزشی و دبیران درس تفکر در این حوزه دارند فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای رفع کمبود نیروی تربیتی شیوه نامه ترمیم نیروی انسانی به همه استان‌ها ابلاغ شد خاطر نشان کرد: در این زمینه از ظرفیت نیروهای آموزشی در قالب پرورشی استفاده و تعدادی نیروهای رسمی  آموزشی در قالب حق التدریس در حوزه پرورشی بکار گرفته شد.

سرداری با اشاره به اینکه 172 هزار ساعت نیروی پرورشی حق التدریس جذب شده است گفت: برای رفع کمبود نیروی انسانی امور تربیتی نیروهای آموزشی رسمی جذب و مورد استفاده قرار گرفت..

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس تفکر زندگی و جشنواره تجارب برتر تربیتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: در راستای برون سپاری برنامه‌ها و فعالیت‌ها 8 دبیرخانه در سطح استان‌ها فعال شد که جشنواره‌های تدریس الگوهای برتر درس تفکر و سبک زندگی به میزبانی استان یزد و جشنواره تجارت برتر تربیتی به میزبانی استان اردبیل  برگزار شده است.

وی با بیان اینکه گروه‌های آموزشی در تفکر و سبک زندگی به میزبانی تهران و گروه‌های فعالیت‌های پرورشی در استان اصفهان برگزار می‌شود افزود: این دبیرخانه‌ها در حال حاضر فعال هستند و به عنوان راهبر فعالیت‌های ستاد به استان‌ها نقش آفرینی می‌کنند.

سرداری یکی دیگر از وظایف معاونت برنامه‌ریزی و امور تربیتی را ارتقا و توانمندسازی منابع نیروی انسانی حوزه پرورشی دانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته 28 میلیون نفر ساعت دوره برای  کارکنان حوزه پرورشی برگزار شد که بخشی به صورت حضوری و بخشی هم به صورت الکترونیکی از طریق فضای مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25778
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم