آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ۱۴:۵۶:۵۱
امروز : جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/04/03 - ۱۵:۰۲:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
بوشهر| 34 هزار هیئت مذهبی دانش‌آموزی در مدارس سراسر کشور فعالیت می‌‌کنند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۳۴ هزار هیئت مذهبی دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند گفت: مهمترین بخش فعالیت بخش عترت مدارس ششم ماه محرم برنامه احلی من‌العسل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدرضا مسیب‌زاده ظهر امروز در کارگاه تخصصی معاونان پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان‌ها در بوشهر با اشاره به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت  10 میلیون حافظ قرآن کریم  اظهار داشت: در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، تاکنون 3 میلیون و 100 هزار نفر در کشور در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به شرکت دانش آموزان در حفظ جزء 30 قرآن کریم خاطرنشان کرد: 2.3 میلیون  نفر دانش‌آموز و 500 هزار نفر فرهنگی در طرح حفظ جزء 30 قرآن شرکت کردند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به اجلاسیه نماز با عنوان نماز و مدرسه پرداخت و تصریح کرد: در این ارتباط تاکنون 32 پیش اجلاسیه استانی و 780 پیش اجلاسیه در مناطق آموزشی برگزار شده‌ است.

مسیب‌زاده با تاکید بر این نکته که تلاش شده امسال سال نماز در آموزش و پرورش باشد افزود: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب فضای مدرسه باید به محل نماز خوانی دانش‌آموزان تبدیل شود زیرا این برترین راه برای تضمین  سلامت جامعه است.

وی از برگزاری  نماز جماعت در مدارس خبر داد و بیان کرد: اکنون نماز جماعت در بیش از 70 هزار مدرسه واجد شرایط برگزار می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در نمازهای جماعت اختیاری و داوطلبانه است گفت:  اکنون 18 هزار امام جماعت و 52 هزار نیروی فرهنگی اقامه نماز جماعت در مدارس برعهده دارند که به صورت میانگین روزانه 300 هزار نفر برای اقامه نماز در مدارس فعالیت می‌کنند.

وی  با اشاره به اینکه هیچ کسی اجازه تغییر کاربری نمازخانه‌ها به کلاس درس ندارد افزود: به دستور وزیر آموزش و پرورش تغییر کاربری نمازخانه‌ها به کلاس درس ممنوع است البته در کشور نمازخانه‌های چند منظوره وجود دارند که مورد تائید هستند.

مسیب‌زاده از وجود 40 هزار نمازخانه با فضایی مستقل در کشور خبر داد و بیان کرد: مدرسه‌های تازه تاسیس با در نظر گرفتن فضای نمازخانه احداث می‌شوند و در این راستا مهم برگزاری نماز جماعت در مدارس است  و نباید وجود برخی کمبودها سبب شود که از اصل برگزاری نماز جماعت غافل شویم.

وی به فعالیت بیش از  750 مرکز دارالقرآن در کشور اشاره کرد و  گفت: این دارالقرآن ها مسئول ارائه فعالیت‌های تکمیلی آموزش قرآن مدرسه‌ها هستند و سالانه یک میلیون نفر در این مراکز ثبت نام و آموزش‌های لازم در این زمینه را فرا می‌گیرند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در بخش عترت 34 هزار هیئت مذهبی دانش‌آموزی فعالیت دارند گفت: مهمترین بخش فعالیت بخش عترت ششم ماه محرم برنامه احلی من‌العسل است.

وی از نام‌ گذاری هفته پایانی آذرماه به عنوان هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس خبر داد و خاطرنشان کرد:در این هفته همه ساله برنامه‌های متنوع مرتبط با منشور نورانی و ارزشمند قرآن، عترت و نماز توسط مربیان و معاونان پرورشی در مدارس برگزار می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال هفته قرآن، عترت و نماز از 23 تا 29 آذرماه برگزار می‌شود افزود: روز شمار و فعالیت‌های پیشنهادی برای هفته قرآن، عترت و نماز به مدارس سراسر کشور ابلاغ شده‌است.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25780
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم