آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۴:۵۳:۴۶
امروز : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 2020/01/17 - ۱۵:۴۳:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
بوشهر| میز نماد در 750 مرکز مشاوره در استان‌ها راه‌اندازی شد

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح نماد در مدارس سراسر کشور گفت: در راستای اجرای طرح نماد در مدارس، میز نماد در ۷۵۰ مرکز مشاوره در استان‌ها راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مسعود شکوهی ظهر امروز در کارگاه تخصصی معاونان پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان‌ها در بوشهر با بیان اینکه در گذشته یک رشته با عنوان راهنمایی مشاوران با 2 گرایش مشاوره تحصیلی و تربیتی و مربی امور تربیتی وجود داشت اظهار داشت: با بررسی در کمیسیون تخصصی قرار شد دو رشته جدا از هم با عنوان مربی امور تربیتی و مشاوره راه‌اندازی شود.

وی از جذب یک‌هزار  مربی امور پرورشی و مشاوره خبر داد و بیان کرد: برای برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در دانشگاه فرهنگیان در هر یک از این رشته‌ها یک‌هزار  مربی امور پرورشی و مشاوره جذب شده‌ است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در یک بازه زمانی پنج ساله نیروی حوزه پرورشی تامین می‌شود افزود: تلاش شده در قالب  تدوین طرحی در یک بازه زمانی پنج ساله بتوانیم نیروی حوزه پرورشی را تامین کنیم.

شکوهی با اشاره به اجرای طرح نماد در مدارس خاطر نشان کرد: طرح نظام مراقبتی اجتماعی دانش‌آموزی  تحت عنوان نماد طرحی پیشگیرانه، رشد مدار ارتقایی و مراقبتی است که به‌صورت ائتلافی با مشارکت بخش‌های مختلف با هدف غربال‌گری، شناسایی، ارجاع، درمان و مددکاری اجرا می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی میز نماد در استان‌ها گفت: طرح نماد باید در یک بازه زمانی پنج ساله در پوشش 100 درصدی اجرا شود و  اکنون میز نماد در 750 مرکز مشاوره در استان‌ها راه‌اندازی شده‌ است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه  طرح نماد در همه منطقه‌های آموزشی متناسب با  آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود تصریح کرد: تلاش وزارت آموزش و پرورش این است که فارغ از موقعیت مناطق هرچند مناطق کم‌برخوردار به صورت ویژه دیده شدند، این طرح با قوت اجرا شود.

شکوهی تاکید کرد: براساس ضریب محرومیت منطقه‌ها، تعداد دانش‌آموز و ضریب آسیب اجتماعی که از سیستم پایش می‌شود میزان تخصیص اعتبارات طرح متفاوت است.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25784
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم