آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۵:۰۰:۰۷
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۵:۴۰:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
علی حسن پور

ایسنا/بوشهر دادستان عمومی و انقلاب بوشهر عنوان کرد: درباره تایید صلاحیت‌ها مراجع قانونی کار خود را انجام می‌دهند و ممکن است در مواردی هیات نظارت تنها به خود فرد اعلام کند و از انتشار آن خودداری می‌کند پس رسانه‌ها نباید در راستای چرایی رد صلاحیت‌ها گام بردارند.

علی حسن‌پور در ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی در استان بوشهر ضمن تقدیر از همراهی همیشگی رسانه‌ها در رویدادهای اجتماعی با اشاره به تلاش همه دستگاه‌ها برای برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری مردم در جهت تقویت نظام گفت: برگزاری انتخابات عادلانه و منصفانه، ایجاد فرصت عادلانه تبلیغ برای هر نامزد، ایجاد فضای رقابت انتخاباتی در فضای سالم و همچنین پیشگیری از هرگونه تخلف و ارتکاب جرم و امنیت انتخابات مسائلی قانونی هستند که باید در انتخابات مورد توجه قرار گیرد. 

وی با اشاره به اینکه تخلف احتمالی از سوی رسانه‌ها عنوان مجرمانه خواهد داشت، گفت: همه باید در راستای وحدت و همبستگی گام برداریم و از دو قطبی کردن انتخابات پرهیز کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب و نظام در تلاش هستند حضور حداکثری در انتخابات وجود نداشته باشد، گفت: رسانه‌ها باید نسبت به این موضوعات آگاه باشند. 

دادستان بوشهر افزود: هدف از برگزاری نشست تشریح و تبیین تخلفات و جرائم انتخاباتی با رویکرد پیشگیرانه این نیست که بخواهیم قانون و مجازات را اعلام کنیم بلکه هدف ایجاد همکاری و تعامل برای برگزاری انتخاباتی خوب و سالم است و دوست نداریم برای هیچ کسی در مرجع قضایی پرونده‌ای تشکیل شود.

رسانه‌های بیگانه در آستانه انتخابات اقدام به سیاه‌نمایی می‌کنند

حسن‌پور ادامه داد: امروز رسانه‌ها در معرض خطر هستند و باید مراقب بود که عنوان‌های منتشر شده خلاف واقعیت نباشد زیرا ضمن اینکه به آبرو و حیثیت افراد صدمه وارد می‌شود با عنوان افترا، نشر اکاذیب، توهین و تشویش افکار و اذهان عمومی قابلیت پیگیری وجود دارد.

دادستان بوشهر به رسانه‌ها گفت: رسانه‌های بیگانه در آستانه انتخابات با هدف کاهش حضور پرشور مردم و با انتشار نهایی اسامی کاندیداها نسبت به خدمات نظام و مراجعه قانونی اقدام به سیاه‌نمایی می‌کنند.

وی افزود: درباره تایید صلاحیت‌ها مراجع قانونی کار قانونی خود را انجام می‌دهند ممکن است مواردی باشد که هیات نظارت تنها به خود فرد اعلام کند و برای حفظ آبروی فرد از انتشار آن خودداری می‌کند پس رسانه‌ها نباید در راستای چرایی رد صلاحیت‌ها گام بردارند.

هدف ستاد پیشگیری تشکیل پرونده برای کاندیداها و هواداران نیست

علی حسن‌پور با بیان اینکه هدف همه مجریان امر انتخابات حرکت در مسیر تقویت وحدت و همبستگی است، اضافه کرد: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در دادگستری با هدف پیشگیری از جرائم و تذکر تشکیل شده‌است و هدف ما تشکیل پرونده برای هیچ یک از کاندیداها و هواداران نیست.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با اشاره به اینکه در دادسرا و دادگاه شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی تشکیل شده‌ است، گفت: اگر موردی از تخلف مشاهده شد از سوی این ستاد تذکر لازم داده می‌شود و تلاش ما این است که پرونده‌ای در دادسرا و دادگاه ایجاد نشود.

به گزارش خبرگزاری محار، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود و از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۴ نفر در قالب ۴ حوزه انتخابیه به مجلس راه می‌یابند که تاکنون مراحل ثبت نام داوطلبان و احراز صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی به انجام رسیده و هم‌اکنون در هیات‌های نظارت در دست بررسی است. 

انتهای پیام

کد خبر 26297
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا