آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۵:۰۰:۰۷
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۶:۱۵:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
الماس گشتاسبی

ایسنا/بوشهر معاون پیشگیری دادگستری استان بوشهر گفت: ممکن است رسانه‌ها نیز به دلیل عدم اطلاع از قانون مرتکب جرم شده و به تبع آن جامعه را به ارتکاب جرم تشویق کنند بنابراین اشراف به قانون در انتخابات به عنوان فصل‌الخطاب ضروری به نظر می‌رسد.

با اشاره به نقش رسانه‌ها در ارتقاء آزادی‌های قانونی جامعه عنوان کرد: انتشار اخبار مبتنی بر اخلاق‌مداری و نرم‌خویی و آگاهی‌بخشی به جامعه و ایجاد شعور و حضور حداکثری و حفظ سلامت انتخابات به عنوان یک هدف در ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی در استان بوشهر مورد توجه قرار دارد. 

الماس گشتاسبی نقش پیشگیری‌های اجتماعی و فرهنگی در ارتباط با جامعه را بسیار مهم دانست و گفت: گاها ممکن است رسانه‌ها به دلیل عدم اطلاع از قانون مرتکب جرم شده و به تبع آن جامعه را نیز به ارتکاب جرم تشویق کنند بنابراین اشراف به قانون در انتخابات به عنوان فصل‌الخطاب ضروری به نظر می‌رسد. 

وی تشویق مردم به مشارکت در انتخابات پیش رو را برای تعیین آینده کشور مهم دانست و گفت: مهم‌تر از مشارکت در انتخابات، انتخاب افراد اصلح از میان داوطلبان است. 

معاون دادگستری استان بوشهر بر تهیه و تنظیم خبر، نگارش و انتشار آن با رعایت اصل بی‌طرفی و سلامت تاکید کرد و گفت: درخواست نهاد قضا از رسانه‌ها و مطبوعات استان تشریح و تشویق و قانون‌مداری است. 

گشتاسبی ترویج روح قانون‌مداری را برای تمامی آحاد جامعه، کاندیداها، ناظرین و برگزارکنندگان انتخابات ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد که با همکاری مطبوعات و رسانه‌ها کمتر شاهد بداخلاقی و نشر اکاذیب و تخریب چهره‌ها و افراد در انتخابات پیش رو باشیم. 

انتخاب افراد اصلح باید با تحقیق و اشراف باشد

عضو هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان بوشهر حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب اصلح را مهمترین نتیجه این رویداد برشمرد و گفت: انتخاب افراد اصلح از میان نامزدها باید با تحقیق و اشراف صورت بگیرد که این شفاف سازی و آگاهی بخشی در جامعه توسط رسانه‌ها اتفاق می‌افتد. 

حسین حیدری عنوان کرد: صلاحیت‌ نامزدها در هیات‌های بدوی و اجرایی بررسی شده و در اختیار هیات‌های استانی قرار گرفته و در حال بررسی است. 

وی با اشاره به مواد ۲۸ تا ۳۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به ایجابی یا سلبی بودن برخی از ویژگی‌های کاندیداها اشاره کرد و گفت: ممکن است برخی نامزدها عدم احراز داشته باشند و این به معنی عدم تایید ایشان نیست، بلکه ویژگی لازم برای قوه مقننه را ندارند. 

تحقق مردم‌سالاری در اداره امور کشور با انتخابات محقق می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به ضرورت تشکیل این جلسه در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شرایط حساس فعلی کشور، انتخابات مجلس شورای اسلامی رویداد مهم سیاسی پیش روی تمام آحاد جامعه است که همه ما باید با شور شعور در آن نقش‌آفرینی کنیم. 

فاطمه کرمپور ضمن تقدیر از همراهی همیشگی اهالی رسانه و مطبوعات در تمامی رویدادهای اجتماعی گفت: اهالی مطبوعات و رسانه‌های استان در جهت آگاهی بخشی نقشی مهم و تاثیر گذار دارند. 

وی با تاکید بر ضرورت حفظ فضای سالم در برگزاری انتخابات گفت: شفاف‌سازی و تحقق مردم‌سالاری در اداره امور کشور با انتخابات محقق می‌شود که رسانه‌ها نقش بسیار پررنگی در این امر دارند. 

انتهای پیام

کد خبر 26298
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا