آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۵:۰۰:۰۷
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۶:۰۱:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
کمیته امداد استان بوشهر 1300 فرصت شغلی برای مددجویان فراهم کرد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه این نهاد موظف به ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۲۳۴ مددجو بوده است گفت: هم اکنون کمیته امداد بوشهر با ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۳۱۰ نفر رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه کاریابی و تعامل با کارفرمایان از محورهای اساسی فعالیت این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای مددجو است، اظهار داشت: در این راستا با شناسایی و بررسی زمینه‌های اشتغال مددجویان در بنگاه‌های خصوصی و دولتی، زمینه اشتغال مددجویان را با دادن بسته‌های تشویقی به این مراکز ایجاد می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره برنامه های امسال این نهاد برای ایجاد اشتغال از طریق کاریابی برای مددجویان تحت حمایت گفت: بر اساس برنامه اشتغال‌زایی امسال ، کمیته امداد استان موظف به ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و 234 مددجو بود که هم اکنون با ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و 310 نفر رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

لطفی با تشریح فرآیند کاریابی برای مددجویان تحت حمایت گفت: با شناسایی نیروهای مددجو متقاضی کار و مورد نیاز بنگاه‌ها، آنها را آموزش‌های کارآفرینی و تخصصی می‌دهیم تا به این وسیله نیاز بنگاه‌ها را به نیروی انسانی متخصص تامین کنیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به منظور علاقه مندی مراکز و بنگاه‌های اقتصادی برای همکاری، بسته تشویقی برای کارفرمایان را در نظر گرفته است خاطر نشان کرد: این  بسته‌‌ها شامل پرداخت حق‌الزحمه کاریابی، پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال و پرداخت وام کارفرمایی به ازای هر نفر 50 میلیون تومان در نظر گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی متخصص، این نهاد آمادگی لازم برای ارائه آموزش‌های مهارتی مد نظر کارفرمایان در قالب « آموزش سفارش محور» مطابق با استانداردهای فنی و حرفه ای دارد، گفت: این اقدام باهدف حمایت از کارفرمایان و به‌منظور به‌کارگیری و اشتغال مددجویان انجام می‌شود.

لطفی با تاکید بر اینکه استان بوشهر پیشتاز ایجاد اشتغال برای مددجویان از طریق کاریابی است تصریح کرد: تلاش می‌شود همچون گذشته با تعاملات مناسب با بنگاه ها و مراکز اقتصادی اقتصادی، نهایت استفاده به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای اشتغال محرومان و مددجویان تحت حمایت انجام شود.

وی به نام گذاری امسال در راستای رونق تولید پرداخت و تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید، کمیته امداد تلاش دارد تا طرح‌های اشتغال‌زایی و خودکفایی این نهاد را به سمت رونق تولیدات داخلی در بخش‌های مختلف سوق داده و در تحقق این مهم، نقش موثری داشته باشد.

لطفی از الگوهای نوین در زمینه اشتغال‌زایی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی را یکی از اولویت‌های کمیته امداد در این زمینه برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و رسیدن به استقلال معیشتی از مهم‌ترین نیازهای خانوادهای مددجوی این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: در این راستا فرآیند ایجاد اشتغال این نهاد براساس استعدادسنجی، مشاوره شغلی، آموزش، ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، کاریابی در موسسات، شرکت‌ها و بخش خصوصی، نظارت و پایش مستمر و در نتیجه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان است که با تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، کمیته امداد توانسته در این زمینه موفق عمل کند.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 26979
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم