آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۵:۰۰:۰۷
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۶:۲۲:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
خلیج فارس و سواحل استان بوشهر مواج و متلاطم می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: به سبب وزش بادهای شمال غربی خلیج فارس و سواحل استان بوشهر مواج و متلاطم می‌شود.

فرج‌اله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به استقرار سامانه بارشی در استان بوشهر اظهار داشت: امروز عمده فعالیت سامانه بارشی، به‌صورت بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد و احتمال ریزش تگرگ، در نیمه جنوبی استان بوشهر پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه فردا وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق در برخی نقاط به‌ویژه بر روی دریا دور از انتظار نیست خاطر نشان کرد: از امشب با وزش بادهای شدید شمالی، دمای هوا نیز تا اواسط هفته آینده به‌طور محسوسی در استان بوشهر کاهش می یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از متلاطم شدن امواج دریا در استان خبر  دادو گفت: به سبب وزش بادهای شمال غربی خلیج فارس و سواحل استان بوشهر مواج و متلاطم می‌شود.

شکوهی‌پور با اشاره به اینکه باد شدید امواج دریا را تا 2.5 افزایش می‌دهد افزود: وزش باد شدید سبب افزایش ارتفاع موج دریا به بیش از 2.5 متر می‌شود از این نظر طی این مدت توصیه می‌شود به سبب وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج از ترددهای دریایی اجتناب شود.

وی، وضعیت آسمان  استان بوشهر در 24 ساعت آینده  را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:  آسمان کمی تا نیمه ابری طی امروز در نیمه جنوبی استان تمام ابری همراه با بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد، از امشب در همه نقاط وزش باد و فردا در برخی نقاط به‌ویژه بر روی دریا و نواحی ساحلی همراه با بارش های پراکنده و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باددر استان بوشهر را در نیمه شمالی، شمال غربی تا شمال دانست و گفت: جهت وزش باد در نیمه جنوبی استان بوشهر غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 10 تا 36 گاهی تا 42 کیلومتر در ساعت و از امشب در همه نقاط شمال غربی با سرعت 18 تا 48 گاهی تا 58 کیلومتر در ساعت ارزیابی می‌شود.

شکوهی‌پور ارتفاع موج دریا در استان بوشهر را 60 تا 120 و از امشب به‌تدریج 90 تا 180 گاهی تا 270 سانتیمتر دانست و افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 02:45 دقیقه بامداد، مد اول دریا ساعت 08:44 ، جزر دوم ساعت 12:22 و مد دوم ساعت 19:36 می‌باشد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 27163
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم