آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۹:۵۹:۳۸
امروز : یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/23 - ۲۰:۰۶:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
آخرین دیدار کرمانی‌ها با سردار سلیمانی

ایسنا/بوشهر معاون سپاه بوشهر گفت: خون شهید سلیمانی دارای برکات زیادی بود، اولین برکتی که داشت اینکه دشمن در سال ۹۶ و بعد از آن تلاش میکرد که در جامعه ایران‌ تشتت و واگرایی ایجاد کند اما با شهادت وی این واگرایی تبدیل به همگرایی شد.

سرهنگ دوم پاسدار سهراب انبارکی جمعه شب در برنامه نشان افتخار عنوان کرد: چون قدم این شهید مبارک بود دیدیم که مردم در شهرهای مختلف مثل کرمان، قم، و...چه‌ کردند، اینها به خاطر اخلاص این شهید بود که برگرفته از سید و سالار شهیدان بود.

وی افزود: خصایص ایشان واقعا به عنوان یک انسان‌ کامل در وجودش هویدا بود که آنها را از حضرت عباس (ع) به ارث برده بودند، این ها همه نشان دهنده ولایت مدار ایشان بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی دیگر از خصایص ایشان ساده زیستی و مردم داری وی بود. او هیچوقت پشت میز ننشست و یا بین‌ مردم بود یا در حال جهاد. نمونه بارز آن را در سیل پارسال خوزستان دیدیم که چطور در میان‌ مردم‌ بودند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اظهار کرد: اینها یک شخصیت کامل از وی ساخته بود که امیدواریم‌ در نسل جوان این‌ چهره ها و حاج قاسم‌ها را پاس بداریم.

انبارکی تاکید کرد: خون این شهید دارای برکات زیادی بود، اولین برکتی که داشت اینکه دشمن در سال ۹۶ و بعد از آن تلاش میکرد که در جامعه ایران‌ تشتت و واگرایی ایجاد کند اما با شهادت سردار عزیزمان -سپهبد سلیمانی- این واگرایی تبدیل به همگرایی شد و نه تنها در ایران  شاهد همبستگی در عراق نیز هستیم و یک اتحاد در جبهه مقاومت ایجاد شد؛ چرا که دشمن تلاش میکرد بین ایران‌ و عراق افتراق ایجاد کند ولی با تلاش ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی شاهد انسجام و همدلی هستیم.

وی تصریح کرد: ما باید گفتمانی در حوزه اقتصاد را با مولفه فرهنگ مقاومت و ایثار ایجاد کنیم.

معاون سپاه بوشهر گفت: خیلی افراد تلاش کردند گفتمان مذاکره را پیاده‌ کنند و ما امروز متوجه شدیم‌ که نه تنها امریکا بلکه اروپایی ها از اقدام ددمنشانه امریکا حمایت‌ کردند و امروز گفتمان‌ مقاومت در ایران و سایر کشورهای اسلامی موثرترین و یگانه‌ گفتمان جوابگو در مقابل استکبار است.

انتهای پیام

کد خبر 27194
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا