آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۹:۵۹:۳۸
امروز : یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/23 - ۲۰:۱۰:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
ارتفاع موج خلیج فارس در استان بوشهر به بیش از 2 متر افزایش یافت

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش سرعت وزش باد‌های شمال غربی در استان گفت: با افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی تا ظهر فردا، ارتفاع موج دریا در خلیج فارس به بیش از ۲ متر افزایش یافت.

فرج‌اله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه تا صبح فردا وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود اظهار داشت: دمای هوا در استان بوشهر  تا فردا کاهش می‌یابد و هوای این استان سردتر می‌شود.

وی از افزایش ارتفاع موج دریا در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: با افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی نسبتا شدید تا ظهر فردا،  ارتفاع موج دریا در استان بوشهر افزایش می‌یابد و خلیج فارس مواج و متلاطم است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با تاکید بر پرهیز از تردد شناورها به ویژه قایق‌ها و شناورهای مسافری به دریا گفت: ارتفاع موج دریا در استان بوشهر 90 تا 180 گاهی 210 سانتیمتر و از فردا به‌تدریج 60 تا 120 سانتیمتر پیش بینی می‌شود.

شکوهی‌پور وضعیت جوی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: آسمان استان بوشهراکنون ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط عمدتاً بر روی دریا و نوار سواحلی بارش پراکنده، گاهی رگبار باران و رعد وبرق پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در این راستا در برخی مناطق مرتفع استان بوشهر طی امروز و امشب با احتمال بارش خفیف برف و از فردا کاهش ابر و در هنگام صبح در برخی نقاط مه صبحگاهی ارزیابی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باد در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سمت باد در استان غالبا شمال غربی تا شمالی شرقی با سرعت 12 تا 38 گاهی 44 کیلومتر در ساعت و به‌طور لحظه‌ای طی امروز و امشب گاهی بیش از 44 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

شکوهی‌پور با بیان اینکه فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 05:13 دقیقه بامداد است گفت: فردا در استان بوشهر مد اول دریا ساعت 11:30، جزر دوم ساعت 16:11 و مد دوم ساعت 22:25 دقیقه است.

انتهای پیام/190/ ع

کد خبر 27516
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم