آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۲۰:۵۴:۴۸
امروز : یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/23 - ۲۱:۴۴:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
صفایی بوشهری

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر عنوان کرد: آمریکا یکی از بزرگترین اشتباهات تاریخی خود را انجام داد و دست به ترور سردار سلیمانی زد که مثل یک شهروند عادی مسافرت کرده بود و هیچ عملیات نظامی نداشت.

وی افزود: آنها گفتند اگر حمله کنید ما ۵۲ نقطه فرهنگی و غیرفرهنگی شما را می زنیم و سپاه عزیز به مهمترین پایگاه نظامی آنها یعنی عین الاسد حمله کرد و آنها هیچ غلطی نکردند.  

به گزارش خبرگزاری محار، امام جمعه بوشهر بیان کرد: الان هم اعلام می کنیم که اگر کوچکترین تخطی نمایند و اگر به یک نقطه حمله کنند ما ۱۰ نقطه را هدف قرار می دهیم.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: آمریکا دیپلماسی بلد نیست و تنها چپاول ثروت و خودکامه گری می داند. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: آنها فکر کردند با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت در هم شکسته خواهد شد اما دیدند که چه جمعیتی آمدند و آمریکا را محکوم کردند.  

وی تصریح کرد: خواست آمریکا تضعیف سپاه و تضعیف نظام است. 

امام جمعه بوشهر افزود: سپاهی که بزرگ خود یعنی سردار مقاومت را تقدیم کرد و بعد مردم آمدند و با چه جوش و خروشی حمایت کردند و بعد سپاه برای انتقام خون سردار بزرگمان پایگاه عین الاسد را هدف قرار داد اما دشمنان خواستند با این کار و علم کردن حادثه سقوط هواپیما سپاه را تخریب و تضعیف کنند. 

خطیب نمازجمعه بوشهر تاکید کرد: تمامی مردم ایران حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

استان بوشهر کانون مبارزات ضداستعماری است 

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: رهبری فرمودند استان بوشهر از لحاظ موقعیت خاص سیاسی بسیار خاص بوده و دارای تاریخ بسیار باشکوه و از همه مهمتر بصیرت و استعمارستیزی است. هر گاه دشمن از طریق جنوب ایران خواست حمله کند بوشهر و بوشهری نگذاشت و طعم شکست را به آنان چشاند.

وی تصریح کرد: رهبری فرمودند شهدا و سرداران جنوب و بوشهر باید نه تنها در این استان بلکه در سطح دنیا معرفی شوند. اما ما کمتر به این سرمایه ها توجه کرده ایم، استان بوشهر کانون مبارزات ضداستعماری و محل فرهنگ ولایت مداری و بزرگی است و باید خود ما این را قدر بدانیم. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: انگلیس آمد تا در بوشهر بذر تفرقه و قدر بزرگان را ندانستن، ایجاد اختلاف بین شهرها و محلات و... را بپاشد. انگلیس میخواست استان بوشهر را به حاشیه برده و نیروی آن را به تحلیل ببرد اما علما و بزرگانی چون علامه بلادی آن حماسه های بی نظیر و به یادماندنی را به پا کردند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بیان کرد: استان بوشهر در تاریخ ایران می درخشد و مقام معظم رهبری فرمودند که این را قدر بدانید. 

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان و دست اندرکاران برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر اظهار کرد: از تلاش و زحمات سپاه عزیز، رسانه ها و تمامی دوستان و همراهان برگزاری و پوشش این مراسم عظیم مردمی قدردانی می شود. 

مگر می شود با انگلیس مذاکره کرد؟ 

امام جمعه بوشهر یادآور شد: بالاخره باطن کشورهایی چون انگلیس و آمریکا پیدا شد در حالی که دو قرن است که این حقیقت برای مردم بوشهر آشکار بوده است. اینها جز خیانت نمی دانند، مگر می شود با انگلیس مذاکره کرد؟ تمام باطن انگلیس خباثت است؛ چه جنایت هایی در نقاط مختلف انجام داده است؟

وزارت خارجه سریعا سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: فرانسه و آلمان هم چون انگلیس ذاتی سراسر خباثت دارند و قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند. 

وی افزود: این موشکی که به عین الاسد برخورد کرد میانبرد بود و دوربرد آن را هم در اختیار داریم. 

آیت الله صفایی بوشهری گفت: شما می بینید که در تجمعات اخیر سفیر بی آبروی انگلیس می آید و در جمع معترضین قرار می گیرد. انگلیس خبیث و عقب افتاده که هنوز به شکل شاهنشاهی اداره می شود. این سفیر می آید در میان تجمع و عکس می گیرد که از نظر سیاسی نامطلوب است. ما مردم بوشهر به خوبی انگلیس را می شناسیم و به همین خاطر از وزارت خارجه می خواهیم که سریعا سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند.

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد:اگر این بار کوتاه بیاییم باز هم سفارتخانه آنان لانه جاسوسی خواهد شد. ما تقاضا داریم دولت در برخورد با این سه کشوری که اخیرا نشان دادند چه موضعی دارند جدیت به خرج دهد. نمی شود با این خائنان مذاکره کرد، بلکه باید با مقاومت و برخورد قاطع با آنان برخورد شود. 

انتهای پیام

کد خبر 27726
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا