آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۰:۵۵:۱۹
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۱۱:۴۶:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
تیم بسکتبال زیر ۱۶ سال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند

جابه‌جایی ایجاد شده در محل برگزاری مسابقات زیر ۱۶ سال قهرمانی آسیا و سلب امتیاز میزبانی آن از ایران در تصمیم فدراسیون برای اعزام تیم به این رقابت‌ها تغییری ایجاد نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات بسکتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا ۱۶ تا ۲۳ فروردین ماه سال آینده (۵ تا ۱۲ آوریل) با حضور ۱۶ تیم در بیروت لبنان برگزار می شود.

پیش از این قرار بود این رقابت ها در ایران برگزار شود و حتی تاریخ ۷ تا ۱۷ فروردین ماه هم برای آن مصوب شده بود اما فیبا آسیا هفته گذشته به خاطر برخی نارضایتی والدین بازیکنان برخی کشورها از اعزام فرزندان‌شان به ایران امتیاز میزبانی این رقابت ها را از کشورمان سلب کرد.

با این حال فدراسیون بسکتبال در تصمیم خود برای حضور در مسابقات زیر ۱۶ سال قهرمانی آسیا هیچ تغییری ایجاد نکرده به خصوص که این رقابت ها حکم انتخابی جهان را دارد.

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این مطلب گفت: حضور در میدانی که ماه‌ها برای آن تمرین شده است، حق بازیکنان تیم زیر ۱۶ سال ایران است. بنابراین اعزام تیم به رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان قطعی است.

طبق اعلام فیبا آسیا تیم های ژاپن، کره جنوبی، چین، چین تایپه، استرالیا، نیوزیلند، سوریه، ایران، لبنان، اندونزی، فیلیپین، تایلند، هند، قزاقستان، عربستان و کویت ۱۶ تیم شرکت کننده در رقابت های قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا هستند که در چهار گروه چهار تیمی با هم رقابت خواهند داشت.

چهار تیم برتر شرکت کننده در این رقابت ها صاحب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان خواهند شد.

کد خبر 29715
منبع خبر : خبرگزاری مهر