آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۰۷:۳۵:۲۹
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۱۰:۲۷:۴۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده استان بوشهر به 101 نفر افزایش یافت

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر گفت: در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ۱۰۱ کاندیدا تأیید صلاحیت شدند که فعالیت تبلیغاتی این کاندیداها از ساعت ۸ صبح ۲۴ بهمن تا ۸ صبح اول اسفندماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خسرودهقانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه فرایند انتخابات  مجلس از آذر ماه آغاز شد اظهار داشت: فرایندهای اجرایی انتخابات از 10 آذرماه با ابلاغ وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه آغاز و هیئت‌های اجرایی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 4 حوزه انتخابیه است افزود: در هر حوزه، یک نفر انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر با بیان اینکه در 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر 101 کاندیدا تأیید صلاحیت شدند خاطرنشان کرد: فعالیت تبلیغاتی این کاندیداها از ساعت 8 صبح 24 بهمن‌ماه تا 8 صبح اول اسفندماه برگزار می‌شود.

دهقانی با اشاره به تعیین شعبه اخذ رای در استان بیان کرد: 720 شعبه اخذ رای برای نقاط مختلف استان به‌صورت ثابت و سیار تعیین شده است.

وی واجدان شرایط رای در استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در استان 783 هزار نفر شرایط رای دادن هستند که 420 هزار نفرشان مرد و 363 هزار نفر زن هستند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر از تحویل تعرفه‌های رای انتخابات مجلس به حوزه‌های انتخابیه خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد تعرفه‌های رای یازدهمین دوره  انتخابات مجلس بیش از 783 هزار تعرفه است که به استان بوشهر منتقل شده است.

دهقانی با بیان اینکه تعرفه‌های رای انتخابات 2 اسفندماه با تعرفه‌های انتخابات دوره‌های گذشته مجلس تغییر یافته است افزود: در این تعرفه‌ها ثبت مشخصات افراد رای دهنده نسبت به گذشته کمتر شده  و به 4 مورد رسیده که کار رای‌گیری را سرعت می‌بخشد.

وی با اشاره به اینکه هویت احراز رای دهندگان به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود افزود: مراحل ثبت نام رای‌دهندگان در شعبه‌های اخذ رای به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 29729
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم