آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۰۷:۳۵:۲۹
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۱۰:۳۰:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۰
صبح انتقام

ایسنا/بوشهر یک کارشناس دینی گفت: متاسفانه امروز به نام نهادهای مختلف اظهارنظرها و جنجال های زیادی را می بینیم که در مردم یاس و ناامیدی ایجاد می‌کنند؛ آن هم در شرایط امروز کشور که نیاز به امید داریم، این غلط است و هنر نیست.

حجت الاسلام‌ والمسلمین ناصر رفیعی محمدی صبح امروز در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت شهید حاج قاسم سلیمانی در حسینیه عاشقان ثارلله بوشهر بیان کرد: یکی از آرزوهای اولیای الهی شهادت بوده است، به عنوان نمونه امیر مومنان اینقدر سراغ شهادت را می‌گرفته که عطار نیشابوری نیز در اشعارش به آن اشاره کرده است.

وی عنوان کرد: جایگاه شهید اینقدر بالاست که خداوند رو به شهید کرده و می‌گوید من جانشین شهید در خانواده اش هستم، شهدا بدون حجاب و مستقیم با خداوند حرف می زنند که این جایگاه بالای شهید را نشان‌ می دهد.

وی در مورد جایگاه شهید حاج قاسم‌ سلیمانی عنوان کرد: من این‌ همه‌ مرجع تقلید از همه گرایش ها در مراسمی ندیده بودم که در مراسم حاج قاسم در قم دیدم، و شاید چنین چیزی را در مراسم‌ امام خمینی (ره) دیده بودیم، برای شهادت سلیمانی تمام مراجع هم آمدند و هم‌ اطلاعیه دادند.

حجت الاسلام ناصر رفیعی محمدی ادامه داد: من جوانی را دیدم که از شیراز آمده بود و می گفت من ۴۰ سال است که هیچ‌ مراسمی را نرفته بودم ولی شهادت حاج قاسم‌ من را به مراسمش کشاند. چهره ها و اقشار مختلف جامعه آمده بودند و همه به خاطر محبوبیت و جایگاه سردار سلیمانی بود.

این کارشناس فرهنگی و اجتماعی در خصوص دلیل محبوبیت شهید سلیمانی بیان کرد: هر کس مومن بوده و با خدا باشد خداوند او را محبوب می کند، و همین رمز محبوبیت این شهید است.

سردار سلیمانی در انتظار شهادت بود

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی چند سال بود که اشاره می‌کرد من را اینقدر در مراسم نبرید، دنبال جوان هایی باشید که اعتقاد بر این‌ می رود شاید به ظاهر مذهبی نیستند، ما اتفاقا به آنها نیاز داریم. امسال قرار بود چنین جلسه ای را با حضور شهید سلیمانی تشکیل دهیم و ما افراد را شناسایی کرده بودیم. ایشان وقتی زنگ زد و پرسید سخنران کیست، گفتیم آقای راشد، گفتند خیالم از این بابت راحت شد و مکان را هم پرسیدند. من گفتم آقای سلیمانی شما کی تشریف می آورید؟ گفتند برای من امسال برنامه نگذارید. گفتم آقا شما خودتان گفتید. مخصوصا چهره های خاکستری که ما ثبت نام کردیم. گفتند خودم به شما می گویم هیچ برنامه ای برای من نگذارید که منجر به شهادت ایشان شد. من سردار سلیمانی را زیاد دیده بودم، امسال حال و هوایش طور دیگری بود و واقعا در انتظار شهادت بود که خداوند شیرینی آن را به سردار چشاند.

این کارشناس از دیگر ویژگی های شهید سلیمانی گفته و اظهار کرد: اولین ویژگی ایشان این بود که خدا را دوست داشت و خدا هم‌ او را دوست داشت و او را عزیز کرد. دومین ویژگی این شهید گرانقدر تواضع بود، دوستانش از وی تعریف می کنند که یک بار او را عصبانی ندیده و برخورد تندی را از ایشان مشاهده نکرده اند.

رفیعی محمدی عنوان کرد: ما از تندروی های غیر عاقلانه زیاد دیده ایم‌ ولی سردار سلیمانی اگر جایی می دید که ارتباط و تواضعش باعث محبت و رابطه بین دو ملت می شود بسیار متواضع بود، در عین اینکه همه‌ می دانیم خط قرمز ایشان رهبری بود و در ماموریتی هم که به شهادت رسیدند دنبال وفاق و اتحاد بود. سومین ویژگی ایشان جهاد در راه خدا بود و چهارم اینکه از سرزنش سرزنش کنندگان نمی ترسید. استحکام در برابر دشمن ویژگی پنجم ایشان بود که امیدواریم‌ نیروهای ما از این ویژگی ها درس بگیرند.

کارشناس فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: مسئول برنامه های سردار سلیمانی در بیت الزهرا میگفت هر سال شهید به ما زنگ می زند و از برنامه ها سوال می کند. شب آمدنش را می گوید و اینکه چند جلسه هم کنار دیگر برنامه ها برای من بگذارید. امسال برای فاطمیه تعمیرات داشتیم و ایشان تماس گرفتند گفتیم هنوز کار تمام نشده، گفتند بنایی را تعطیل کنید و روی همان خاک بنشینیم اما جلسه حضرت زهرا تعطیل نشود.

این خطیب و کارشناس دینی یادآور شد: شهادت سردار سلیمانی فقدان عظیمی بود. خون ایشان نیز منشا آثار و برکات زیادی چون وحدت و همدلی مردم شد. حتی ائمه جمعه می گفتند نمازجمعه ها تا چند هفته شلوغ تر شد و شهادت ایشان به مجالس مذهبی قوام دیگری داد.

خط قرمز سردار سلیمانی رهبری بود

وی افزود: همه می دانستند که خط قرمز سردار سلیمانی رهبری بود و تواضع در مقابل مومنین هنر ایشان بود. ما الان نمی توانیم خط را جا بیاندازیم اما بالا بروی پایین بیایی دو خط در کشور وجود دارد و هر کدام هم میلیونی طرفدار دارند. ما که نمی توانیم چشممان را ببندیم و فقط جلوی پایمان را نگاه کنیم. باید مجموعه کشور و نظام را ببینیم. مقام معظم رهبری را ببینید که چقدر در موضع گیری های خود عام و فراگیر عمل می کنند.

حجت الاسلام ناصر رفیعی محمدی عنوان کرد: سردار سلیمانی فراجناحی بود در عین حال که خط قرمز او رهبری و ولایت فقیه بود اما یک سخنرانی جنجالی از ایشان ندیدیم، اما متاسفانه امروز به نام نهادهای خاص اظهارنظرها و جنجال‌های زیادی می‌بینیم و اصلا در مردم یاس و ناامیدی ایجاد می‌کنند؛ آن هم در شرایط امروز کشور که نیاز به امید داریم، این غلط است و هنر نیست.

این کارشناس خاطرنشان کرد: همه تلاش سردار سلیمانی ایجاد وحدت و همدلی بود و احساس میکرد که باید به دولت کمک کند. می خواست نظام حفظ شود. سیل می آمد میرفت، زلزله می آمد میرفت. ما گاهی اوقات همان شاخه ای که روی آن نشسته ایم را می بریم، نمی دانیم که اگر شاخه بریده شد ما هم می افتیم، همه می افتیم.

حجت الاسلام رفیعی محمدی عنوان کرد: شهید سلیمانی در مقابل دشمن محکم می ایستاد. شما می دانید که چندین بار برای ترور ایشان برنامه ریزی شده بود، چند شخصیت هستند که آمریکایی ها خیلی به دنبال ترور آنها هستند که یکی از این افراد سردار سلیمانی بود. چندین بار نقشه داشتند که بیت الزهرا و خانه ایشان را منفجر کنند که اگر اینگونه بود هزاران نفر کشته می شدند، اما این شهید آنقدر محبوب است که خدا نخواست این اتفاق بیفتد و اینگونه مظلومانه در خاک غربت به شهادت رسید.

انتهای پیام

کد خبر 29733
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا