آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۰۷:۴۰:۴۴
امروز : چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/26 - ۱۹:۵۴:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۰
۴۴ تیم در جداول مقدماتی و اصلی تور جهانی والیبال ساحلی بندرعباس

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) جداول مقدماتی و اصلی تور جهانی سه ستاره بندرعباس را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهر بندرعباس از ۱۳ تا ۱۷ اسفندماه، میزبان تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی است.

ثبت‌نام تیم‌ها برای حضور در این رقابت‌ها روز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه به پایان رسید و ۶۲ تیم از ۲۲ کشور جهان از جمله ۱۰ تیم ایران در این رقابت ها ثبت‌نام کردند.

فدراسیون جهانی والیبال، جدول مقدماتی و اصلی تور جهانی سه ستاره بندرعباس را اعلام کرد که در جدول اصلی ۲۴ تیم از جمله سه تیم ملی والیبال ساحلی کشورمان حضور دارند.

در جدول اصلی این رقابت‌ها، ۲۴ تیم بر اساس امتیازات جهانی قرار دارند که تیم ایران یک (بهمن سالمی – آرش وکیلی) در جایگاه یازدهم، تیم ایران دو (رحمان رئوفی – عبدالحامد میرزاعلی) در جایگاه ۲۱ و تیم ایران سه (جواد فیروزپور – علیرضا آقاجانی) در رتبه ۲۴ قرار گرفتند.

اتریش، روسیه و سوئیس (۳ تیم)، لتونی، آلمان و ترکیه (دو تیم)، قطر، ایتالیا، تایلند، لهستان، دانمارک و جمهوری چک (هر کدام یک تیم) از دیگر شرکت کنندگان جدول اصلی تور جهانی بندرعباس هستند.

همچنین در جدول مقدماتی این رقابت‌ها بر اساس امتیازات جهانی ۲۰ تیم قرار دارند که تیم ایران (آق‌محمد سلاق – بهمن قلیپوری) در رتبه ۱۵، تیم ایران (امیر شوشتری‌زاده – محمد شالیکار) در جایگاه ۱۶ و تیم‌های محمدرضا شبیری – ضرغام منصوری و محمدرضا ملکشاهی – سامان بهبودی در رتبه های ۱۸ و ۱۹ قرار دارند.

جایگاه بیستم جدول مقدماتی در اختیار تیمی از اتریش است که سه تیم این کشور در مسابقات انتخابی کشوری اتریش با هم رقابت می‌کنند و یک تیم جواز حضور در جدول مقدماتی تورجهانی سه ستاره بندرعباس را به دست می‌آورد.

هشت تیم برتر جدول مقدماتی تور جهانی بندرعباس جواز صعود به جدول اصلی را به دست می‌آورند.

همچنین دو تیم ایران (پیمان درگاهی – شهرام قاسمخواه) و (رسول یمرلی – کامبیز کلته) در فهرست رزرو این رقابت ها قرار دارند.

ایران در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میزبان سه دوره تورجهانی سه ستاره در جزیره کیش بود و کیفیت، اجرا و برگزاری آن مورد تایید فدراسیون جهانی والیبال (FIVB)، بازیکنان، داوران و تیم‌های شرکت کننده قرار گرفت.

کد خبر 29740
منبع خبر : خبرگزاری مهر