آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۰:۵۶:۲۳
امروز : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/18 - ۱۶:۳۶:۱۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵
بوشهر| سرعت وزش باد شمال خلیج فارس را متلاطم می‌کند

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از مواج شدن خلیج فارس در استان خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در روز دوشنبه هفته آینده در قسمت‌های شمالی خلیج فارس به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد و سبب مواج و متلاطم شدن دریا می‌شود.

فرج‌اله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود از امروز روند کاهش دما در سطح استان بوشهر متوقف شود و از فردا جمعه و در هفته پیش‌رو دمای هوا روند افزایشی خواهد یافت.

وی کاهش سرعت وزش باد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده کاهش نسبی سرعت وزش بادهای شمالی در سواحل استان است اما بر روی دریا به‌ویژه در مرکز خلیج فارس تا حدودی سرعت وزش باد قابل ملاحظه ارزیابی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه از یکشنبه هفته آینده جهت جریانات جنوبی می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌شود سرعت وزش باد در روز دوشنبه در قسمت‌های شمالی خلیج فارس به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

شکوهی‌پور به پیش‌بینی 24 ساعته وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در طول روز وزش باد و در ابتدای صبح در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی جهت وزش باد در استان بوشهر را  شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 10 تا 34 کیلومتر در ساعت دانست و افزود: سرعت باد در فاصله از سواحل جنوبی استان 14 تا 44 کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ارتفاع موج دریا در سواحل استان خبر داد و تصریح کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل استان بوشهر 60 تا 120 سانتی‌متر و در فاصله از سواحل جنوبی استان 90 تا 180 سانتی‌متر است.

شکوهی‌پور بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 05:11 بامداد، مد اول ساعت 11:24، جزر دوم ساعت 17:33 و مد دوم ساعت 23:07 است.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 29772
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم