آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۰:۵۵:۱۹
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۱۱:۵۴:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵
فعالیت تبلیغاتی کاندیداهای مجلس یازدهم در استان بوشهر آغاز شد

با آغاز فعالیت تبلیغات کاندیداهای نمایندگی مجلس، همزمان با سراسر کشور ۱۰۱ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر تبلیغات خود را آغار کردند.

مجید خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر اظهار داشت: در حوزه‌های انتخابیه چهارگانه استان بوشهر صلاحیت 101 نفر از کاندیداها از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفت که  اسامی آنها به فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر اعلام شد و فرمانداری‌ها نیز به‌صورت رسمی لیست اسامی این کاندیداها را منتشر کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: همزمان با سراسر کشور 101 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در  4 حوزه انتخابیه استان بوشهر تبلیغات خود را از بامداد امروز آغار کردند تا مردم 2 اسفندماه  4 منتخب خود را راهی  مجلس کنند.

وی افزود: تعداد نامزد‌هایی که برای کسب کرسی‌های نمایندگی در تلاش هستند شامل 34 کاندیدا در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، 23 داوطلب در حوزه انتخابیه دشتستان، 23 کاندیدا در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان و 21 نفر هم در حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه است که فعالیت تبلیغاتی این کاندیداها آغاز شده است/

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه تبلیغات کاندیدا‌ها به مدت یک هفته ادامه دارد خاطر نشان کرد: تبلیغات باید در چارچوب قانون باشد و معدوم یا مخدوش کردن آثار تبلیغاتی دیگر کاندیداها، استفاده از امکانات و بودجه دولتی، درج مطالب کذب و خلاف واقع در نشریات و رسانه‌ها و اعلام اسامی از طریق صدا و سیما ممنوع است.

خورشیدی با بیان اینکه تبلیغات در فضای مجازی توسط ناظران و ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی رصد می‌شود افزود: با موارد تخلف برخورد می‌شود.

وی از تعیین 720 شعبه رای‌گیری ثابت و سیار در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: 720  شعبه اخذ رای در استان بوشهر برای انتخابات در نظر گرفته شده است که از این تعداد 501 شعبه ثابت و 219 شعبه سیار است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر به واجدان شرایط رای در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد:  بیش از 783 هزار نفر در استان بوشهر حق رای دارند که 37 هزار و 659 نفرشان رای اولی هستند و برای نخستین بار در سرنوشت جامعه  و شهرستان خود شرکت می‌کنند.

خورشیدی خاطرنشان کرد: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم 294 هزار نفر، در حوزه دشتستان بیش از 169 هزار نفر، در حوزه دشتی و تنگستان 108 هزار نفر و در حوزه دیر، کنگان، عسلویه و جم  212 هزار نفر واجد رای دادن هستند.

جمعه دوم اسفندماه مردم استان بوشهر همگام با مردم سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رأی 4 نماینده برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 29774
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم