آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۲۰:۱۷:۴۴
امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/03/31 - ۲۰:۲۴:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
همه آنچه در مورد انتخابات مجلس در استان بوشهر باید بدانید

ایسنا/بوشهر مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر گفت: تعداد واجدان شرایط رای دادن در استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر دداست که از این شمار ۴۲۰ هزار و ۳۶۳ نفر معادل ۵۴ درصد مرد و ۳۶۲ هزار و ۹۷۰ نفر معادل ۴۶ درصد زن هستند.

خسرو دهقانی با اشاره به آمار تفکیکی واجدان شرایط شرکت در انتخابات در استان بوشهر اظهار کرد: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم شمار واجدان شرایط رای دادن ۲۹۴ هزار و ۲۷۳ هزار نفر شامل ۲۰۳ هزار و ۲۲۷ نفر در شهرستان بوشهر، ۶۷ هزار و ۹۳۲ نفر در شهرستان گناوه و ۲۳ هزار و ۱۱۴ نفر در شهرستان دیلم هستند.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه دشتستان ۱۶۹ هزار و ۳۲۲ نفر واجد رای دادن و در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان ۱۰۷ هزار و ۸۷۱ نفر شامل ۵۷ هزار و ۲۵۵ نفر در دشتی و ۵۰ هزار و ۶۱۶ نفر در شهرستان تنگستان است.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: واجدان شرایط حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۲۱۱ هزار و ۸۶۷ نفر شامل ۷۵ هزار و ۵۱۷ نفر در شهرستان کنگان، ۳۸ هزار و ۸۳۵ نفر دیر، ۴۴ هزار و ۸۴۱ نفر جم و ۵۲ هزار و ۶۷۴ نفر در عسلویه هستند.

وی اضافه کرد: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۶۹ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان بوشهر، ۲۳ درصد مربوط به شهرستان گناوه و هشت درصد نیز مربوط به شهرستان دیلم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دهقانی بیان کرد: در حوزه دشتی و تنگستان نیز ۵۳ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان دشتی و ۴۷ درصد مربوط به تنگستان است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز ۳۵ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان کنگان، ۱۹ درصد مربوط به دیر، ۲۱ درصد مربوط به جم و ۲۵ درصد مربوط به عسلویه است.

دهقانی یادآور شد: تعداد واجدان شرایط رای اولی در استان بوشهر ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر هستند که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۲۹۰ نفر مرد و ۱۸ هزار و ۳۶۹ نفر زن هستند.

انتهای پیام 

کد خبر 30218
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها