آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۰:۵۴:۴۷
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۱:۰۹:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
انتخابات بوشهر به دور دوم کشیده نخواهد شد

ایسنا/بوشهر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ با رای‌گیری در ۷۲۰ شعبه اخذ رای در استان بوشهر برگزار شد.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار کرد: در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر در مجموع ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه ۹۸ بودند که در مجموع چهار حوزه انتخابیه ۳۶۵ هزار و ۵۳۴ نفر در انتخابات شرکت نمودند که نشان می دهد میزان مشارکت در استان بوشهر حدود ۴۷ درصد بوده است.

این مسئول افزود: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم آقای عبدالکریم جمیری با کسب ۲۹۲۶۰ بالاترین رای، را کسب نمود. در این حوزه از مجموع ۲۹۴ هزار و۲۷۳ نفر واجدین شرایط اخذ رای ۱۰۷۰۳۴ نفر در انتخابات شرکت کردند که میزان مشارکت در این حوزه ۳۶ درصد بوده است. در این حوزه میزان مشارکت شهرستان بوشهر ۳۳ درصد، شهرستان گناوه ۴۱ درصد و شهرستان دیلم ۵۲ درصد بوده است. 

به گفته خسرو دهقانی، در حوزه انتخابیه دشتستان نیز ابراهیم رضایی با مجموع ۳۶۵۸۱ رای حائز بیشترین آرا گردید. از مجموع ‌۱۶۹ هزار و ۳۲۲ نفر واجدین شرایط در این حوزه ۸۹ هزار و ۹۴۱ نفر شرکت کردند که میزان مشارکت ۵۳ درصد را نشان می دهد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، در حوزه دشتی و تنگستان آقای غلامحسین کرمی با ۲۹۰۵۷ رای بیشترین رای را ر حوزه کسب کرد. در این حوزه بالاترین میزان مشارکت در ۴ حوزه انتخابیه رقم خورد. از مجموع ۱۰۷ هزار و ۸۷۱ نفر واجدین شرایط در این حوزه ۷۲ هزارو ۹۶ نفر در انتخابات شرکت نمودند که مشارکت ۶۷ درصدی را نشان می دهد. در این حوزه میزان مشارکت شهرستان دشتی ۶۹ درصد و شهرستان تنگستان ۶۵ درصد بوده است. 

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر خاطرنشان کرد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه آقای موسی احمدی با کسب ۳۸۹۹۸ رای بیشترین آرا را در این حوزه به خود اختصاص داد. در این حوزه از مجموع ۲۱۱ هزار و ۸۶۷ واجدین شرایط ۹۶ هزارو ۴۶۳ نفر در انتخابات شرکت نمودند که نشان می دهد ۴۵ درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت نموده اند. در این حوزه میزان مشارکت شهرستان کنگان ۴۰ درصد، شهرستان دیر ۶۷ درصد، شهرستان جم ۵۲ درصد و شهرستان عسلویه ۳۳ درصدبوده است. 

وی در پایان اظهار کرد: در همه حوزه ها حد نصاب لازم در مرحله اول انتخابات توسط منتخبین کسب شده و انتخابات به مرحله دوم کشیده نخواهد شد. 

انتهای پیام 

کد خبر 30521
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا