آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۳:۲۱:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
سکوی 13A پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد+تصاویر

مدیرعامل شرکت صدرا با اشاره به ساخت و حمل سکوی ۱۳A پارس جنوبی به دست توانمند متخصصان ایرانی در شرکت صدرای بوشهر گفت: این سازه مهم گازی با موفقیت در میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد.

محسن صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  عسلویه، از نصب سکوی 13A پارس جنوبی در میدان گازی پارس جنوبی خبر داد و اظهار داشت:  همزمان با روز مهندس سکوی 13A پارس جنوبی که به دست توانمند مهندسان و کارگران ایرانی شرکت صدرای بوشهر زیر مجموعه  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) ساخته و حمل شده بود صبح امروز با موفقیت در محل  موقعیت خود  در میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد.

وی، وزن این سازه را 2 هزار و 300 تن دانست و افزود: سکوی 13A پارس جنوبی به وزن 2 هزار و 300 تن پس از نصب و راه اندازی روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز از حوزه مشترک گازی پارس جنوبی استحصال خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت صدرا بیان کرد:در سکوی 13A پارس جنوبی 68 کیلومتر کابل کشی برق و ابزار دقیق و تلکام و 36 هزار اینچ قطر لوله کشی انجام شده است.

صمدی  خاطر نشان کرد:سکوی 13 آلفا یکی از چهار سکوی فاز 13 پارس جنوبی و از سکوهای اصلی می‌باشد پس از راه اندازی و آغاز استحصال گاز، گاز تولید شده از سکوهای فاز 13 توسط دو خط لوله 32 اینچ جمعا به طول 220 کیلومتر به فاز 13 پالایشگاه خشکی عسلویه برای شیرین سازی منتقل خواهد شد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 30525
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم