آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۲۰:۰۰:۱۹
امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/03/31 - ۲۰:۱۰:۰۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۴
اهداء خون در استان بوشهر 22 درصد کاهش یافت

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به کاهش خون اهدایی گفت: میزان اهدا خون در استان بوشهر در اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  نرگس عبیدی صبح امروز در هنگام اهداء خون معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به تامین خون افراد نیازمند به این ماده حیاتی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاکید بر پرهیز از خارج شدن از خانه برای شکستن زنجیره انتقال این ویروس، ولی تامین خون افراد نیازمند به این ماده حیاتی مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا سبب شده تعداد مراجعان به پایگاه‌‍‌های انتقال خون کاهش یابد گفت: کاهش اهداء خون  می‌تواند مشکلاتی برای بیمارستان‌ها در تامین خون برای افراد نیازمند ایجاد کند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون مشکلی برای تامین خون مورد نیاز بیماران  در استان وجود نداشته است افزود: امسال تاکنون 30 هزار مورد اهدا خون در استان صورت گرفته است.

عبیدی با اشاره به کاهش 22 درصدی خون اهدایی گفت: میزان اهدا خون در استان بوشهر در اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد کاهش یافته است.

وی با تاکید بر این نکته که برای حفظ ذخایر خون، به همه گروه‌های خونی نیاز است خاطرنشان کرد: از همه مردم به ویژه اهدا کنندگان تقاضا می‌شود با اهدای بخشی از خون حیات‌بخش خود به کمک بیماران بشتابند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر  از لغو اعزام گروه‌های سیار برای دریافت خون اهدایی مردم به مناطق مختلف خبر داد و بیان کرد: خون‌گیری فقط در پایگاه‌های انتقال خون در بوشهر، برازجان، کنگان و گناوه انجام می‌گیرد.

عبیدی با بیان اینکه اهدا کنندگان و همراهان آنها به محض ورود به پایگاه انتقال خون تب سنجی می‌شوند، گفت: اهداء کنندگان پس از تب‌سنجی و بررسی سلامت آنها، از آنان خون دریافت می‌شود و در راستای مقابله با ویروس کرونا روزانه دوبار سطوح پایگاه‌ها ضدعفونی می‌شوند تا آلودگی به صفر برسد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر هم با تاکید بر همکاری مردم نوع دوست برای تامین خون پایگاه‌های انتقال خون بیان کرد: مردم  در این شرایط سخت شیوع ویروس کرونا بیماران نیازمند به گروه‌های مختلف خونی را فراموش نکنند.

مجید خورشیدی از راه‌اندازی میزسلامت در پایگاه انتقال خون خبر داد و افزود: قبل از خون‌گیری تب سنجی و بررسی سلامت اهدا کنندگان مورد توجه است.

وی  با بیان اینکه یکی از دریافت کنندگان مستمر خون اهدا کنندگان را بیماران تالاسمی دانست و افزود:در این راستا لازم است مردم به یاری همنوعان خود بشتابید و با اهدای خون زندگی دوباره به بیماران ببخشند.

انتهای پیام/190/ ز

کد خبر 32001
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم