آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۲۰:۱۷:۴۴
امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/03/31 - ۲۱:۰۴:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۳
تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر به 56 نفر رسید/4 کرونایی فوت کردند

گروه استان‌ها- دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۵۶ نفر در استان بوشهر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند گفت: از این تعداد بیمار تاکنون ۴۲ نفر بهبود یافته و در قرنطینه خانگی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اظهار داشت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان بوشهر به  56 نفر رسید خاطر نشان کرد: در 24 ساعت گذشته 10 بیمار کرونایی دیگر استان جواب آزمایش آنها مثبت شد و  تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان بوشهر به  56 نفر رسید.

کشمیری افزود: از 10 بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌ شده است، یکی از آنان آقایی 66 ساله ساکن شهرستان دشتستان است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و قرنطینه خانگی است .

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه یک نفر از استان فارس در شهرستان دشتستان مهمان بوده و سبب مبتلا شدن 4 نفر از میزبانان به کرونا شده است تصریح کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی 49 ساله ساکن شهرستان دشتستان است که دارای سابقه بیماری کبدی و کلیوی و با مهمان مورد مثبت از شیراز در تماس بوده که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی قرار دارد.

وی، بیمار جدید دیگر را خانمی 45 ساله و ساکن شهرستان دشتستان دانست و بیان کرد: این فرد که همسر مورد یاد شده است  و دارای سابقه بیماری کبدی بوده، و با مهمان مورد مثبت از شیراز در تماس بوده که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و با وضعیت عمومی خوب در قرنطینه خانگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه بیمار جدید دیگر نیز آقایی 45 ساله ساکن شهرستان دشتستان است خاطر نشان کرد: این فرد با مهمان مورد مثبت از شیراز در تماس بوده و در بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری که از حال عمومی خوبی برخوردار است.

کشمیری بیان کرد: بیمار جدید دیگر نیز خانمی 67 ساله ساکن کنگان و دارای سابقه بیماری قلبی و عروقی است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ترخیص و قرنطینه خانگی است و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیمار جدید دیگر را خانم 83 ساله ساکن کنگان و دارای سابقه بیماری قلبی عروقی دانست و بیان کرد: این فرد در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بستری که از حال عمومی خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه بیمار جدید دیگر خانمی 77ساله ساکن شهرستان دشتستان است گفت: این بیمار دارای سابقه بیماری قلبی عروقی است که در حال حاضر خیلی بدحال بوده و در ICU بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری است.

کشمیری تصریح کرد: بیمار جدید دیگر آقایی 41 ساله ساکن بوشهر و فرزند شخص دیگری که از قبل نمونه آزمایش کرونا ویروس آن مثبت اعلام‌ شده است و در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری که از حال عمومی خوبی برخوردار است.

وی، دیگر بیمار جدید کرونایی را، خانمی 51 ساله ساکن بوشهر  دانست و بیان کرد: این فرد دارای سابقه بیماری قلبی عروقی بوده که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و قرنطینه خانگی بوده و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

 دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تاکنون به 4 نفر رسیده است افزود: متأسفانه یک بیمار خانم 80 ساله ساکن شهرستان دشتستان که جواب نمونه آزمایش کرونا ویروس وی مثبت اعلام شد فوت کرده است.

کشمیری بابیان اینکه تا امروز 54 نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون 42 نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و 10 نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

انتهای پیام/190/ ز

کد خبر 32005
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم