آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۲۰:۱۷:۴۴
امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/03/31 - ۲۰:۵۶:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۳
بوشهر|برداشت گاز از فاز 14 پارس‌جنوبی روزانه 14 میلیون متر مکعب افزایش یافت

مدیرعامل شرکت صدرا گفت: با وارد مدار شدن سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی برداشت گاز از این فاز روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، در روزهای پایانی سال رونق تولید با تلاش متخصصان ایرانی در شرکت صدرا زیر مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سکوی 14D فاز 14 پارس جنوبی وارد مدار تولید شد.

سکوی 14D که به همت تلاشگران ومتخصصان صنعت نفت وگاز کشور در شرکت صدرا بوشهر ساخته شده و در موقعیت خودش  در حوزه مشترک گازی میدان پارس جنوبی نصب شد پس از عملیات هوکاپ و راه‌اندازی٬ گاز را توسط خط لوله 32 اینچ به پالایشگاه خشکی در شهرستان کنگان برای استحصال وشیرین سازی ارسال کرد.

مدیرعامل شرکت صدرا در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه این سکو با توان متخصصان صدرا طراحی، ساخته، نصب و وارد  تولید شد اظهار داشت:  با بهره برداری از این سکوی گازی روزانه 14 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده شد.

محسن صمدی، ضمن تبریک این دستاورد به ملت با عظمت ایران بیان کرد: وزن سکوی 14D به همراه دیگر سازه‌های آن 7 هزار تن است که با تلاش  متخصصان جوان ایرانی در جزیره صنعتی صدرای بوشهر ساخته شده است و توسط ناوگان پیشرفته شرکت صدرا حمل و نصب و اکنون راه‌اندازی و وارد مدار تولید شد.

وی بیان کرد: با وارد مدار شدن  سکوی 14D فاز 14 پارس جنوبی برداشت گاز  از این فاز روزانه 14 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت صدرا  افزود: این شرکت وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) توانایی طراحی٬ مهندسی٬ ساخت٬ نصب و راه‌اندازی انواع سکوهای گازی ونفتی را داراست که نشان از خودکفایی واتکا به نیروهای متخصص ومتعهد ایرانی است.

انتهای پیام/190/ ز

کد خبر 32007
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم