آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۰:۵۴:۴۷
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۱:۱۸:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
600 هزار ماسک، ژل و محلول ضدعفونی در استان بوشهر توزیع شد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تأمین کامل داروهای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰۰ هزار عدد ماسک ۳ لایه و N۹۵، ژل و محلول ضدعفونی در استان بوشهر توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یحیی رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر همکاری همه جانبه قشرهای مختلف جامعه با ویروس کرونا اظهار داشت:  2 محموله داروهای بیماران مبتلا به ویروس کرونا به صورت کامل تأمین‌ و در همه بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع‌شد.

وی با بیان اینکه داروهای درمان بیماران کرونایی به اندازه کافی در استان وجود داردگفت: هیچ کمبودی در خصوص داروهای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر وجود ندارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه با تلاش‌های انجام‌شده و پیگیری‌های صورت گرفته محموله جدید دارویی برای بیماران کرونایی به زودی وارد استان می‌شود گفت: با توجه به تشکیل ستاد بحران در سازمان غذا و دارو برای مقابله با کرونا به صورت شبانه‌روزی با سازمان در ارتباط هستیم و اگر مشکل و کمبودی وجود داشته باشد به سازمان منعکس‌شده و موارد مورد نیاز تأمین می‌شود.

رضایی افزود: از زمان انتشار بیماری کووید 19 به استان بوشهر و تشکیل ستاد مقابله به بیماری کرونا تلاش‌های زیادی در خصوص تأمین تجهیزات لازم برای مقابله به این بیماری صورت گرفت.

وی از توزیع  ماسک 3 لایه و N95، ژل و محلول ضدعفونی در استان بوشهر خبرداد و افزود: تاکنون با تأمین بیش از 60 هزار لیتر الکل، 200 هزار عدد ژل و محلول ضدعفونی در اندازه‌های گوناگون و ساخت شرکت‌های داخلی در استان بوشهر توزیع شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه بیش از 400 هزار عدد ماسک 3 لایه و N95  توزیع شده است گفت: در این راستا تاکنون 10  هزار بسته دستکش 100 تایی لاتکس تأمین و در بین مراکز درمانی خصوصی و دولتی، داروخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف استان توزیع‌ شده است.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر در داروخانه‌های استان  ژل و محلول ضدعفونی‌کننده کمبودی وجود ندارد تصریح کرد: در مجموع 600 هزار عدد ماسک و  ژل و محلول ضدعفونی در استان بوشهر توزیع شده است.

وی با اشاره به تولید ماسک با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای  گفت: به منظور تأمین نیاز ماسک مورد نیاز استان بوشهر کارگاه‌های مختلف در قالب سازمان فنی و حرفه‌ای و همچنین با ارائه آموزش‌های لازم به منظور استریل بودن ماسک با مجوز و نظارت این معاونت ایجادشده و با رعایت استانداردهای لازم اقدام به تولید و عرضه ماسک در استان کرده‌اند و کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهند که کمبودی در این زمینه ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: با توجه به نیاز دستکش‌های یک‌بار مصرف برای عموم مجوزهای لازم برای تولید دستکش‌های یک‌بار مصرف توسط یکی از شرکت‌های تولیدی استان بوشهر در شهرک صنعتی بوشهر صادر شد که در حال حاضر در حال تولید و عرضه دستکش برای تأمین نیازهای مردم است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر پرهیز از مصرف خوراکی الکل اتانول گفت: این ماده هیچ تأثیری برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و درمان آن ندارد.

رضایی  بیان کرد: افرادی که در منزل و محلی که آب و صابون وجود دارد، می‌توانند دست خود را به مدت 20 ثانیه به صورت کامل شستشو داده و ضدعفونی کنند که در این صورت هیچ نیازی به محلول و یا ژل شستشو نیست.

وی خاطرنشان کرد: افراد برای ضدعفونی سطوح می‌توانند از محلول آب و وایتکس به میزان 1 به 9 استفاده کرده و حتماً پس از مصرف در محیط‌های بسته درب و پنجره‌ها را باز گذاشته تا محلول به صورت کامل خشک شود.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 32368
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم