آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۳:۱۴:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
فرمانده سپاه بوشهر: 5 هزار بسیجی بوشهری در میدان نبرد با کرونا حضور دارند

گروه استان‌ها- فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲۵۲ گروه جهادی بسیجی در مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: ۵ هزار بسیجی تاکنون ۲۰ هزار مکان علیه کرونا ضدعفونی و ۳۲۰ هزار اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی توزیع کرده‌‌اند.

سردار علی رزمجو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با تبریک اعیاد ماه شعبان و یوم‌الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی  و با اشاره به راه‌‌اندازی قرارگاه سلامت در سپاه استان بوشهربرای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا از همان ابتدا شیوع این ویروس اقدامات مهمی انجام داد.

وی، با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از مردم استان بوشهر در قالب بسیج به صورت داوطلبانه در همه امور برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از آن مشارکت دارند تصریح کرد: بیش از 20 هزار و 391 منطقه، اماکن و معابر عمومی علیه ویروس کرونا در شهرهای مختلف استان بوشهر  توسط بسیجیان ضدعفونی شده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از تولید و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی خبر داد و بیان کرد: در این راستا بسیجیان تاکنون 320 هزار  بسته مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی در بین مردم استان توزیع کرده‌اند.

سردار رزمجو با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک در استان تصریح کرد: بیش از 130 کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان در نقاط مختلف استان بوشهر راه‌اندازی و روزانه بیش از 57 هزار ماسک تولید و توزیع می‌کنند.

وی، به تولید و توزیع دستکش یکبار مصرف در استان توسط بسیجیان خبر داد و بیان کرد: با راه‌اندازی کارگاه‌های مختلف شهری و روستایی روزانه 12 هزار دستکش یکبار مصرف در استان بوشهر تولید و توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی برای افزایش آگاهی مردم در مورد ویروس کرونا پرداخت و افزود: تاکنون 11 هزار و 800 مورد اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی در عرصه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا توسط بسیجیان استان بوشهر انجام شده است.

سردار رزمجو تعداد گروه‌‌های جهادی را 252 گروه دانست و  تصریح کرد: تعداد بسیجیان روزانه در تیم‌های مختلف 5 هزار نفر است که این گروه‌ها در قالب درمانی، دانشجویی، مردمی، دانشجویی و دیگر عرصه‌های تخصصی، در تولید ماسک، ضد عفونی اماکن عمومی و آموزش به مردم خدمت می‌کنند.

وی، تولید موشن گرافی و آموزش پیشگیری از ویروس کرونا را از دیگر اقدامات سپاه استان بوشهر دانست و گفت: در حمایت از مدافعان سلامت بسیجیان در فضای مجازی و تولید کلیپ‌های نمایشی و بروشور اقدامات مهمی انجام داده‌‌اند.

فرمانده سپاه استان بوشهر با بیان اینکه بسیجیان استان با رعایت تمام نکات بهداشتی در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند تاکید کرد:گروه‌های جهادی استان بوشهر، در قالب تیم‌های آموزشی، تولیدی، توزیعی در شهرها و روستاهای استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/190/ ت

کد خبر 32419
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم