آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۰:۵۴:۴۷
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۱:۳۰:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
بوشهری‌ها خروج از منزل در روز طبیعت را استقبال از ویروس کرونا می‌دانند

گروه استان‌ها- در آستانه ۱۳ فروردین روز طبیعت مردم بوشهر با تاکید بر در خانه ماندن برای مقابله با ویروس کرونا رفتن به سیزده‌بدر را استقبال از ویروس خطرناک کرونا می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  در راستای انتشار ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان سیاست‌ها و برنامه‌های مهمی برای مقابله با این ویروس تدوین و عملیاتی شده است که مردم در این عرصه نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارند.

مقابله با ویروس کرونا رسالت و وظیفه همه مردم در لایه‌های مختلف جامعه است که در این راستا برنامه‌های مهمی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا در سطوح مختلف جامعه در حال اجرا است.

مردم استان بوشهر از ابتدای شیوع بیماری کرونا با افزایش آگاهی خود در زمینه تبعات و خطرات ویروس کرونا به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه کردند که اکنون استان بوشهر در  این عرصه از استان‌های موفق معرفی شده است.

سیزده بدر در حصار امن خانه بمانیم

 بوشهری‌ها اعتقاد دارند برای مصون ماندن از بیماری کرونا لازم است در حصار خانه بمانند و از رفتن به سیزده بدر پرهیز شود.

حیدر احمدی یکی از شهروندان بوشهری در گفت‌وگو با تسنیم با تاکید بر توجه به درخانه ماندن اظهار داشت: مردم بوشهر باید به فاصله گذاری اجتماعی توجه ویژه کنند و ضمن پرهیز از رفتن به سفر، سیزده بدر در خانه بمانند.

وی، خانه را امن‌ترین مکان برای مصون ماندن از ویروس کرونا دانست و تاکید کرد: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، خانه این روزها امن‌ترین جا در راستای مقابله با کرونا است.

شهروند دیگری که  خانواده خود را از سفر پرهیز کرده و از تجمعات دور نگه داشته است گفت: باید برای سلامتی خود و خانواده به توصیه‌های بهداشتی توجه  و از سیزده بدر رفتن پرهیز شود.

خالق محبی بیان کرد: مردم اگر به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند و سیزده بدر ممنوع کنند زمینه سلامتی خود و خانواده را فراهم می‌کنند.

گشت‌های ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر شبانه‌روزی فعالیت می‌کند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با اشاره به  فعالیت  ستاد پیشگیری از کرونا به صورت شبانه روزی گفت: این ستاد پیگیر گزارشات مردمی در خصوص فعالیت غیر مجاز خانه‌های مسافر بوده که در همین راستا منزل و سوییت‌های مبله در استان پلمب شده‌اند.

محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به اینکه طرح پلمب خانه‌های مسافر و مراکز اقامتی غیر مجاز در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد نصریح کرد: تلاش برای  پلمب خانه‌های مسافر و مراکز اقامتی غیر مجاز ادامه دارد و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اجرای  طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: این طرح همزمان با دیگر استان‌های کشور در بوشهر اجرا  شده و در همه شهرستان‌های استان کارکنان میراث فرهنگی در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از تعطیلی پارک‌ها، بوستان‌ها و جلوگیری از اقامت در سواحل استان خبر داد و تاکید کرد: یکی از مکان‌های تفریحی مردم بوشهر نوار ساحلی است که با کمک شهرداری و پلیس راهور از پارک و توقف هر گونه خودرو و وسیله نقلیه در این نوار جلوگیری می‌شود تا با کنترل بهتر بتوانیم در زمان کمتری از این شرایط عبور کنیم.

محدودیت‌های تردد خودروها در محورهای استان بوشهر

رئیس پلیس راهور استان بوشهر با اشاره به اعمال ممنوعیت و محدودیت‌های تردد خودروها در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: از ابتدای اجرای این طرح نیرو‌های پلیس راهور و راه در کنار سایر نیرو‌های انتظامی و امدادی و بسیج در جاده‌ها و شهر‌ها تردد‌ها را کنترل و از ورود افراد غیر بومی به داخل استان و شهر‌ها جلوگیری می‌کنند.

سرهنگ قدرت اله کشکولی تاکید کرد: در داخل شهر‌ها نیز ورودی همه تفرج‎گاه‌ها و بوستان‌ها و ورودی سواحل بسته است و محدودیت‌های تردد همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر درباره کنترل ترددها در روز  طبیعت 13 فروردین نیز بیان کرد: پلیس با آمادگی کامل طبق قانون و برای حمایت از مردم و پویش «در خانه بمانیم»، افرادی را که خلاف قانون و مقررات رفتار می‌کنند، حریم دیگران را رعایت نمی‌کنند و در محدوده‌های ممنوع تردد می‌کنند، اعمال قانون می‌کند و خودرو‌های آن‌ها را به مدت یک ماه توقیف و 500  هزار تومان جریمه خواهد کرد.

کشکولی، از همکاری و همراهی مردم برای اجرای هر چه بهتر طرح یاد شده و کاهش سفر‌ها در این ایام قدردانی کرد.

وی،  یکی از مکان‌های  تفریحی مردم بوشهر را نوار ساحلی دانست و بیان کرد: در راستای مقابله با بیماری کرونا با کمک شهرداری و پلیس راهور از پارک و توقف هر گونه خودرو و وسیله نقلیه در نوار ساحلی جلوگیری می‌شود.

در 13 فروردین ورود و خروج خودروها در محورهای مواصلاتی سخت‌تر می‌شود

فرماندار بوشهر با اشاره به روز طبیعت و برگزاری آیین باستانی سیزده‌بدر، اظهار کرد: از مردم فهیم  بوشهر درخواست می‌شود که برای حفظ سلامتی خود و خانواده، در خانه بمانند و از تجمع در نقاط مختلف استان خودداری کنند.

عباس جمشیدی از تعطیلی پارک‌ها و تفرجگاه‌های بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: به منظور تسریع در توقف شیوع کرونا ویروس و جلوگیری از عوامل تشدید این بیماری خطرناک، تمامی پارک‌ها، مراکز تفریحی و تفرجگاهی و بوستان‌های بوشهر در روزهای 12 و 13  فروردین تعطیل می‌باشد.

وی با تاکید بر ماندن در خانه عنوان کرد: از مردم درخواست می‌شود همچنان که تا به‌حال همراهی کرده‌اند، در روز طبیعت نیز در خانه بمانند تا ناخواسته مسبب سرعت بخشی به شیوع بیماری کرونا نشوند.

فرماندار بوشهر افزود: از تمامی هم استانی‌های بوشهری درخواست می‌شود که با عدم تردد در معابر عمومی و تفرجگاهی، خدمتگزاران خود را در راستای مقابله با کرونا یاری کنند.

امیدواریم مردم  با درخانه ماندن زمینه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را فراهم کنند.

انتهای پیام/190

کد خبر 32422
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم