آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۲۳:۲۸
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۰:۴۴:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
198 واحد صنفی استان بوشهر پلمب شد

گروه استان‌ها- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر عرضه مواد غذایی گفت: تاکنون ۱۲ هزار واحد صنفی عرضه مواد غذایی بازرسی و ۱۹۸ واحد به‌سبب عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت مشارکت همگانی در امر مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: برای پیشگیری از انتقال این ویروس  تمام واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی موظف به رعایت موارد بهداشتی هستند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولید مواد ضدعفونی و ماسک در استان بوشهر افزایش یافته است افزود: اکنون بازار استان بوشهر در عرضه مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در وضعیت مطلوبی قرار دارد و با راه‌اندازی واحدهای جدید تولید ماسک و دستکش میزان عرضه این کالاها بهبود می‌یابد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر عرضه مواد غذایی گفت: تاکنون 12 هزار واحد صنفی عرضه مواد غذایی بازرسی و 198 واحد به‌سبب عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شده است.

حسینی با اشاره به اینکه برای 440 واحد صنفی دیگر اخطاریه پلمب برای اجراء پروتکل‌های بهداشتی صادر شده است تصریح کرد: تیم‌های بازرسی این سازمان و ادارات تابعه در سطح بازار در 2 شیفت صبح و بعدازظهر حضور مستمری دارند و با متخلفان برخورد قاطع می‌کنند.

وی با بیان اینکه روزانه  50 بازرس برفعالیت  واحدهای صنفی نظیرمراکز عرضه میوه و تره‌بار، سوپرمارکت، قصابی و مرغ فروشی‌ها نظارت می‌کند خاطر نشان کرد: همچنین بازرسان  فروشگاه کالاهای پزشکی و داروخانه‌ها در سطح استان با همراهی ماموران سایر دستگاههای اجرایی منجمله مراکز بهداشت را نظارت و مورد بررسی قرار می‌دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: این واحدها و مراکز عرضه مواد بهداشتی و غذایی به‌صورت دقیق  نحوه رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و دیگر تخلفات صنفی شامل  عدم نصب تابلو قیمت،گرانفروشی، کم فروشی  و غیره مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.

حسینی اضافه کرد: در ایام نوروز تعداد 700 مورد گزارش و شکایت مردمی در خصوص تخلفات صنفی دریافت و رسیدگی شده که منجر به تشکیل 200 فقره پرونده تخلف شده است.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی ذکر شده تعداد 301 مورد گشت مشترک با سایر دستگاههای مرتبط صورت گرفته گفت: این گشت‌ها منجر به تشکیل  201 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و 87 میلیون ریال شده است.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع 12 هزار مورد بازرسی انجام شده تعداد 265 فقره پرونده به ارزش تقریبی بیش از یک میلیارد و600 میلیون ریال  تشکیل شده است.

انتهای پیام/190/ ت

کد خبر 32460
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم