آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۲۳:۲۸
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۱:۰۰:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
بیماران کرونایی کم‌بضاعت استان بوشهر رایگان درمان می‌شوند

گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از همکاری مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت:بیماران کرونایی و حاد تنفسی استان بوشهر ضمن اینکه از تخفیف ۴۰ درصدی درمان برخوردار هستند بیماران کم‌بضاعت رایگان درمان و مرخیص می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید  کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت همکاری و تعامل مردم در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا اظهار داشت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در جامعه به ویژه نانوایی‌ها، میوه‌فروشی‌ها، هایپر مارکت، بانک‌ها و ادارات برای مصون ماندن از ویروس کرونا ضروری است.

وی  با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان استان بوشهر با شدت و قدرت تمام در حال فعالیت هستند تاکید کرد: کادر درمانی و پرستاری استان بوشهر با همین روحیه تا ریشه‌کن کردن بیماری و ویروس کرونا تلاش می‌کنند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از پیشتازی استان بوشهر در انجام موارد پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا خبر داد و بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های مقایسه‌ای در بین استان‌های مختلف کشور، بوشهر با کمترین ابتلا و نرخ تلفات پیشتاز مبارزه با ویروس کرونا که نتیجه همکاری و تعامل مردم است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با قدردانی از همکاری مردم در قطع زنجیره انتقال  ویروس کرونا گفت:بیماران کرونایی و حاد تنفسی استان بوشهر ضمن اینکه از تخفیف 40 درصدی درمان برخوردار هستند بیماران کم‌بضاعت در بیمارستان‌های استان بوشهر رایگان درمان و مرخیص می‌شوند.

کشمیری از پرداخت 90 درصد هزینه بیماران علائم حاد تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان توسط بیمه خبر داد و بیان کرد: فقط 10 درصد هزینه داروها ،آزمایش‌های تشخیصی کرونا خدمات هتلینگ بیمارستانی به عهده بیماران است.

وی بهترین راه مبارزه و شکست ویروس کرونا را ماندن در خانه و رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی دانست و خاطرنشان کرد: برای شکستن زنجیره انتقال بیماری کرونا در خانه ماندن و پرهیز از تجمعات است.

کشمیری با تاکید بر معرفی افراد علامت‌دار به مراکز درمانی گفت: مردم ضمن رعایت توصیه‌های بهداشتی در صورت علامت‌دار شدن افرادی به ویروس کرونا سریعا به مراکز بهداشتی و درمانی انتقال داده شود تا نسبت به قطع زنجیره انتقال اقدام شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از تعیین شماره تلفن 4030 برای بررسی وضعیت مردم در مقابله با ویروس کرونا دانست و تصریح کرد: اگر از شماره 4030 با شما تماس گرفته شد این یک تماس کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اطمینان از سلامتی مردم و بررسی علائم کرونا ویروس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از مشارکت مردم در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: تلاش کادر درمانی استان بوشهر سبب شد بخش عمده‌ای از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یابند.

وی با تاکید بر ادامه همکاری مردم تا نابودی ویروس کرونا تصریح کرد: تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا توجه به اصول بهداشتی، ضدعفونی و پرهیز از سفر و ماندن در خانه است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با قدردانی از دست اندرکاران مقابله با بیماری کرونا بیان کرد: علاوه بر کادر درمانی، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، مردم، ارتش، بسیج، سپاه و شهرداری‌ها همه در مقابله با این ویروس و مصون ماندن جامعه از آلودگی تلاش می‌کنند که جای قدردانی دارد.

انتهای پیام/190/ ت

کد خبر 32547
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم