آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۲۳:۲۸
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۰۹:۵۱:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
ارتفاع موج دریا ‌در خلیج فارس و سواحل استان بوشهر ‌به 2.5 متر می‌رسد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از افزایش سرعت وزش باد و تلاطم خلیج فارس خبر داد و گفت: تندبادهای لحظه‌ای در سواحل استان بوشهر به بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا به بیش از ۲.۵ متر پیش بینی می‌شود.

فرج‌اله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر تا اواسط هفته آینده در سطح استان ادامه می‌یابد اظهار داشت: طی این مدت آسمان به تناوب ابری همراه با بارش پراکنده باران و رعد و برق ، در برخی ساعات همراه با رگبار و وزش تندباد پیش بینی می‌شود.

وی از احتمال وقوع صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مختلف استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:  وزش جریانات جنوبی طی روزهای پنج شنبه تا اوایل یکشنبه هفته آینده با شدت بیشتری ادامه می‌یابد و از روز یکشنبه به تدریج وزش جریانات شمال غربی آغاز می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه تا دوشنبه هفته آینده خلیج فارس و سو احل استان به تناوب، مواج و متلاطم می‌باشد خاطر نشان کرد: در پی افزایش شاخص‌های ناپایدار جوی در استان بوشهر تا اوائل یکشنبه هفته آینده به تناوب، وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق، صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات، به صورت نقطه‌ای و محلی بارش تگرگ و رگبار شدید باران و احتمال خسارات به مزارع کشاورزی پیش بینی می‌شود.

شکوهی‌پور از افزایش سرعت وزش باد در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در مدت یاد شده تندبادهای لحظه‌ای در سواحل استان بوشهر به بیش از 70 کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا به بیش از 2.5 متر پیش بینی می‌شود. 

وی با تاکید بر اجتناب از ترددهای دریایی  به‌ویژه شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری گفت:به سبب  رخداد صاعقه، جلوگیری از قرار گرفتن در فضای باز، زیر درختان و تاسیسات فلزی پرهیز شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از قرار گرفتن در زیر درختان و ساختمانها و سازه‌های سست و نیمه کاره در مدت یاد شده به سبب وزش تندباد افزود:به سبب احتمال بارش تگرگ به صورت نقطه‌ای و احتمال سیلاب‌های موقتی در برخی نقاط مرتفع ، حفاظت از محصولات کشاورزی و دوری از مسیل‌ها و رودخانه‌ها  مورد توجه قرار گیرد.

شکوهی‌پور جهت وزش باد امروز در استان را جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شرقی با سرعت 14 تا 36 گاهی 42 کیلومتر در ساعت و روی دریا و سواحل استان 18 تا 42 گاهی بیش از 50 کیلومتر در ساعت دانست و بیان کرد: ارتفاع موج دریا در استان بوشهر امروز 60 تا 120 به‌تدریج 150 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای بیش از 2 متر پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 32775
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم