آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۲۳:۲۸
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۰:۲۱:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
چرا طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی ‌‌اجرایی می‌شود؟

گروه استان‌ها ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان بوشهر گفت: طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی برای حفظ معیشت مردم صرفا برای بازگشایی مشاغل کم خطر با پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید خورشیدی ظهر امروز در یازدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر با بیان اینکه در این جلسه اقدامات  و خدمات دستگاه‌های اجرایی در برابر کرونا مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: در این نشست مصوبه هیئت دولت در خصوص 1 درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی برای فرهنگ سازی مورد تاکید قرار گرفت.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به قانون تخصیص 1 درصد بودجه ادارات  به صدا و سیما تصریح کرد:دستگاه‌های اجرایی موظفند یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را در قالب قرارداد با سازمان صدا و سیما، برای تولید برنامه‌های مرتبط با اهداف، شامل فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی تخصیص دهند.

وی، به فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند پرداخت و بیان کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند هیچ تفاوتی ندارد و هر دو در راستای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

خورشیدی از بازگشایی کسب و کارهای کم خطر در برابر ویروس کرونااز 23 فروردین خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مشاغل و کسب‌وکارهای  کم خطر در برابر ویروس کرونا، از 23 فروردین فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه مشاغلی که خطرات بیشتری در انتقال ویروس کرونا دارند فعلا تعطیل هستند تاکید کرد: این مشاغل و کسب و کارها  انتقال ویروس کرونا در آنها مانند باشگاه‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌‌ها و دیگر کسب و کارها بیشتر تا مصوبه ستاد ملی کرونا تعطیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه خانه مطبوعات باید سواد رسانه‌ای جامعه را افزایش دهد تصریح کرد: طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی برای حفظ معیشت مردم صرفا برای بازگشایی مشاغل کم خطر با پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از رفع بیماری کرونا تاثیرات بهداشت روانی تا سالهای زیادی بر روان مردم جهان باقی خواهد ماندافزود: اصحاب رسانه در کنار خدمات  مطلوب و تاثیرگذار خود ضروری است به بهداشت روان افراد نیز توجه ویژه نشان دهند.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 32776
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم