آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۲۳:۲۸
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۰۹:۲۱:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
روز جهانی قدس نماد مبارزه تا نابودی رژیم صهیونیستی و جنایتکاران است

انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه بوشهر با تاکید بر حضور هدفمند رسانه‌ای انقلابی در پویش مجازی روز جهانی قدس اعلام کرد: روز جهانی قدس نماد مبارزه تا نابودی رژیم صهیونیستی و جنایتکاران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان بوشهر با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس بر ضرورت جهان اسلام بر آزادسازی قدس شریف و حضور همه جانبه رسانه‌های انقلابی و فعالان اجتماعی استان بوشهر در پویش‌های مختلف روز جهانی قدس در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد.

 در این بیانیه آمده است:

«إِنَّمَا یَنْهَاکُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِینَ قَاتَلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَأَخْرَجُوکُمْ مِنْ دِیَارِکُمْ وَظَاهَرُوا عَلَى إِخْرَاجِکُمْ أَنْ تَوَلَّوْهُمْ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ فَأُولَئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ؛

خداوند شما را از دوستی و رابطه با کسانی نهی می‌کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه‌هایتان بیرون راندند یا به بیرون‌راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستی داشته باشد ظالم و ستمگر است». آیه 9 سوره ممتحنه

یکی از ارزشمندترین یادگارهای معنوی و ماندگار بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) که به حق می توان از آن به عنوان یک الگوی کامل برای رویارویی حق در مقابل باطل از آن یاد کرد ، روز جهانی قدس برای حمایت از مردم زجردیده و مظلوم فلسطین است.

مردمی که در 72 سال گذشته به بدترین شکل مورد تهاجم وحشیانه صهیونیسم بین الملل قرار گرفته اما هرگز از پای ننشستند و با انتفاضه های گوناگون اوج درد و ظلم روا شده را به گوش جهانیان رسانده اند.

رهبر انقلاب اسلامی با درک ضرورت توجه جهانی به این مردم زجرکشیده، آخرین روز از ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نام گذاری فرمودند تا در سایه اتحاد اسلامی و راهپیمایی گسترده جهانی اتحاد مسلمین رقم خورد و یک حرکت عظیم بین المللی را برای محو این رژیم کودک کش ایجاد شود.

از آنجا که موضوع فلسطین مسئله نخست جهان اسلام به شمار می رود و بر اساس آیات و روایت دفاع از مظلوم در هر شرایط و زمان و مکان تعطیل‌ناپذیر است، امسال نیز این روز را با حضور هدفمند و منسجم در قالب پویش های روز جهانی قدس در شبکه‌های اجتماعی و رسانه ای گرامی می‌داریم .

همان گونه که مقام معظم رهبری روز قدس را بسیار مهم و سطح آن را صرفا دفاع از یک ملت مظلوم که از میهن خود و از خانه خود رانده شده، تعریف نفرمودند بلکه مبارزه با یک نظام سیاسی ظالمانه و استکباری دانستند، امسال روزنامه نگاران و اهالی رسانه در کنار احاد مختلف جامعه به ندای مولایشان لبیک گفته و با ترندکردن موضوع فلسطین در شبکه‌های اجتماعی، بار دیگر این روز بین المللی اسلامی را برای سرکوبی و خاموش کردن رژیم کودک کش اسرائیل فریاد می‌زنند.

اگر چه شیوع ویروس کرونا، این فرصت ارزنده برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین در روز جهانی قدس به شکل حضور میدانی و راهپیمایی گرفته است اما انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای عزیز جریان انتفاضه و به خصوص سردار مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی از همه روزنامه نگاران،خبرنگاران، عکاسان خبری، فعالان اجتماعی و مردم شریف استان بوشهر دعوت به عمل می‌آورد که ضمن اعلام انزجار خود از این غده سرطانی چرکین منطقه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، به فرمایشات مهم و اساسی رهبر معظم انقلاب در ظهر جمعه آخرین روز ماه مبارک رمضان گوش جان بسپارند.

انتهاییام/190/ح

کد خبر 34896
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم