آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۸:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
نیروهای مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر با مهارت‌آموزی تامین می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی امسال در ۱۲ حرفه آموزشی برای تامین نیروهای نیروگاه اتمی برگزار شده گفت: ۸ هزار نیروی مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر طی دو سال آینده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، عبدالمجید دراهکی صبح امروز در نشست با مجری طرح و مسئول آموزش نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال در استان بوشهر وجود دارد،اظهار داشت: نگاه آموزش‌های مهارتی، توسعه و ترویج اشتغال پایدار در جامعه است گه در این راستا دستیابی به فرصت‌های شغلی جدید با توسعه مهارت‌آموزی در جامعه امکانات پذیر می‌شود.

وی، آموزش مهارتی در راستای  انعقاد تفاهم نامه با نیروگاه اتمی را از دیگر برنامه‌های اجرایی این مجموعه برشمرد و اظهار کرد: در راستای برای به‌کارگیری نیروهای آموزش دیده در نیروگاه اتمی بوشهر گام‌های مهمی برداشته شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به تدوین حرفه‌های مهارتی  نیروگاه اتمی بوشهر گفت: آموزش‌های مهارتی امسال در 12 حرفه آموزشی برای توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز نیروگاه اتمی برگزار شده است

دراهکی با اشاره به اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در عرصه انرژی هسته‌ای و نیروگاه اتمی بوشهر خاطر نشان کرد: از 8 هزار نیروی که طی دو سال آینده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند با توجه به کیفیت آموزش‌ها حداقل 5 هزار نفر از آنها باید در نیروگاه اتمی بوشهر مشغول به کار شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه آموزش‌ها در فاز نخست خاص صنایع ساختمان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارایه شده است، افزود: در فاز نخست اجرای تفاهم‌نامه همکاری با نیروگاه اتمی بوشهر دوره آموزشی اختصاصی نیروگاه اتمی در شش شهرستان استان بوشهر اجرایی شده است.

دراهکی با اشاره به اینکه 35 دوره مهارتی مختص نیروگاه اتمی امسال با ظرفیت 220 نفر برگزار شده است، اظهار کرد: آموزش‌ها با توجه به پیشرفت کاری در نیروگاه اتمی بوشهر به تربیت نیروی نیمه ماهر، ماهر و تکنیسین‌ها و مهندسان  اختصاص دارد.

وی، با تاکید بر اینکه استان بوشهر این ظرفیت را در راستای اشتغال کارجویان نباید از دست بدهدگفت: باید با توسعه آموزش‌های مهارتی با همکاری نیروگاه اتمی در بین جوانان و بالا بردن سطح مهارتی آنان زمینه اشتغال آنان را در ساخت نیروگاه جدید مهیا کنیم.

انتهای پیام/م

کد خبر 4202
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم