آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۰۴:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
تقسیم‌بندی آزادکاران تیم ملی به دو گروه/کشتی مستحق این رفتار نیست

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد گفت: با توجه به دو رویداد بازیهای آسیایی جاکارتا و رقابتهای جهانی مجارستان، اردونشینان تیم ملی در دو گروه مجزا تمرین می‌کنند.

هادی حبیبی در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به خبرنگار مهر گفت: خوشبختانه آخرین اردوی مسافران بازیهای آسیایی همچون اردوهای قبلی با نظم و انسجام خاصی در حال پیگیری است و اردونشینان با توجه به بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی در دو گروه مجزا با برنامه های متفاوت مشغول تمرین هستند.

وی تصریح کرد: ترکیب تیم اعزامی به بازیهای آسیایی بعد از تورنمنت یاشاردوغو ترکیه و با توجه به عملکرد درون اردویی و همچنین عملکرد برخی از آزادکاران در تورنمنت های بین المللی نهایی و اعلام شد که مطمئنا این نفرات می توانند در بازیهای آسیای به خوبی نتیجه بگیرند.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد با انتقاد از بی توجهی مسئولان و متولیان ورزش به اردونشینان ملی پوش گفت: تا جایی که وظیفه و مسئولیت های کادر فنی و متولیان فدراسیون کشتی ایجاب می کند ما سعی می کنیم ازهیچ تلاش و کوششی برای رفع نواقص بچه ها و برآورده کردن نیازهای آنان دریغ نکنیم، اما بحث شارژ روحی و روانی آزادکاران و بالابردن انگیزه این بچه ها تا حد فراوانی به توجه و حمایت متولیان ورزش بستگی دارد که متاسفانه تا به امروز خبری از آنان در اردو نشده است.

حبیبی در ادامه افزود: با توجه به افتخاراتی که کشتی و کشتی گیران در ادورا مختلف بازیهای آسیایی و المپیک برای ورزش ایران کسب کرده اند، این خانواده مستحق بی توجهی و عدم حمایت از سوی متولیان ورزش نیست، اما انگار مسئولان، کشتی را به حال خود رها کرده اند.

وی در پایان با اشاره به توجه مسئولان ورزشی کشور به رشته های خاص گفت: متاسفانه برخی از رشته ها به رغم کسب نتایج ضعیف و ناکامی های بزرگ همواره در کانون توجه هستند و شامل هزینه های میلیاردی می شوند، اما کشتی همواره در این میان فدا شده و حتی انعکاس بزرگترین موفقیت های این رشته هم چند روزی بیشتر دوام ندارد.

آخرین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از روز ۱۲ مرداد ماه در خانه کشتی تهران آغاز شده و تا روز۲۵ مردادماه ادامه دارد. ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازیهای آسیایی به شرح زیر است:

۵۷کیلوگرم:رضا اطری

۶۵کیلوگرم :مهران نصیری

۷۴کیلوگرم :مصطفی حسین خانی

۸۶کیلوگرم :حسن یزدانی

۹۷کیلوگرم :علیرضا کریمی

۱۲۵کیلوگرم:پرویز هادی

کد خبر 4207
منبع خبر : خبرگزاری مهر