آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۳:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
عملیات احداث راه آهن بوشهر به زودی عملیاتی می‌شود

بوشهر- نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنی های مختلفی توسط نمایندگان استان جهت راه اندازی راه آهن بوشهر انجام شده که به زودی عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.

محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر  با بیان اینکه در این دوره از مجلس سعی شد تا مطالبات مردم شناسایی و برای رفع آنها با پیگیری های استانی و کشوری تلاش کنیم، اظهار داشت: یکی از خواسته های مردم استان بوشهر به بهره برداری رسیدن پروژه راه آهن استان بوشهر است.

وی افزود: در این راستا پیگیری های متعددی توسط نمایندگان صورت گرفته و مبلغ ۱۰۳ میلیارد تومان از هزینه های عمرانی که در اختیار ۴ نماینده استان بود به این امر تخصیص یافت و پیش بینی می شود به زودی عملیات طرح راه آهن بوشهر به زودی به بهره برداری برسد.

نماینده مردم دشتستان در ارتباط با مشکلات کم آبی در این شهرستان، بیان کرد: طرح های مختلف آبرسانی در این شهرستان در حال اجرا است که با انجام آن مشکلات مختلف آب آشامیدنی در روستاهای شهرستان نیز مرتفع خواهد شد.

سعادت عنوان کرد: همچنین در راستای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی مجوز عملیات اجرای ۲۵۰۰ هکتار از اراضی بخش سعد آباد با اعتباری بالغ بر ۴۶۰ میلیارد ریال صادر شد و با پیگیری های مختلف این میزان به ۱۰ هزار هکتار افزایش یافت.

وی از دیگر مشکلات مردم این شهرستان در زمینه درمانی اشاره کرد و گفت: در این راستا آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان آغاز شده و  سال گذشته مبلغی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال  و سال جاری ۷۰ میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داده شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پروژه راکد سد دالکی از دیگر موارد پیگیری بود که با پیگیری های مختلف با وزیر مربوطه ساخت این پروژه به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء واگذار شد و این پروژه نیز اکنون در حال انجام است.

سعادت از دیگر کارهای انجام شده به اعطای تسهیلات مناسب ویژه افراد کم در آمد اشاره کرد و گفت: در این راستا مجوز ۴۰۰ واحد مشکونی و ۷۰۰ میلیون تومان مجوز تسهیلات بلاعوض برای اقشار کم در آمد گرفته شد.

کد خبر 4213
منبع خبر : خبرگزاری مهر