آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۱:۰۵:۲۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
870 میلیارد ریال کالای قاچاق توسط دریابانی استان بوشهر کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: با تلاش نیروهای دریابانی استان بوشهر در ۴ ماه نخست امسال ۸۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، سرهنگ ولی‌الله رضایی‌نژاد صبح امروز در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر با بیان اینکه دریابانی در 2 حوزه کاری برای مقابله با قاچاق برنامه‌ریزی می‌کند اظهار داشت: جلسه کار ویژه مرز کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز،  ساحل و مرز از جمله ویژه برنامه‌های دریابانی در این حوزه است.

وی با بیان اینکه عمده معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر به دریا و ساحل مرتبط است گفت: از شش‌هزار لنج سنتی استان بوشهر 2 هزار و 400 شناور آن تجاری و سفاری است که بر روی هر موتور لنج 8 ملوان فعالیت می‌کند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با بیان اینکه 154 هزار نفر به صورت مستقیم در عرصه تجارت دریایی فعالیت می‌کنند تصریح کرد: با احتساب خانواده این افراد در مجموع 350 هزار نفر در چرخه تجارت دریایی استان بوشهر فعال هستند که توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات لازم به مرزنشینان می‌شود.

رضایی‌نژاد با تاکید بر توجه به حقوق مرزنشینان گفت: ضمن کنترل نوار ساحلی و مرزی، دریابانی در ارائه خدمات و حمایت لازم از ساحل نشینان از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.

وی با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: این مهم در اولویت برنامه‌های دریابانی قرار دارد و برای برخوردبا قاچاقچیان فعالیت شبانه‌روزی می‌شود.

فرمانده دریابانی استان بوشهر به کشف کالای قاچاق در سال گذشته در آبهای استان بوشهر اشاره و بیان کرد: 500 میلیارد تومان کالای قاچاق توسط دریابانی استان بوشهر سال گذشته در آب‌های استان کشف شد که نسبت به سال ماقبل آن 37 درصد افزایش دارد.

رضایی‌نژاد مواد سوختی، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، الکتریکی،گوشی و لوازم جانبی، لوازم یدکی خودرو، پتو، برنج، انواع نوشیدنی و خوراکی را از جمله محموله‌های کشف شده دانست.

وی با اشاره به کشفیات در 4 ماه نخست امسال افزود: با تلاش نیروهای دریابانی استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال  870 میلیارد ریال کالای قاچاق  در این استان کشف شد.

انتهای پیام/م

کد خبر 4216
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم