آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۵:۲۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
فریده شجاعی: بانوان بسکتبال به دنبال جبران محرومیت ۴۰ ساله هستند

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به قهرمانی تیم سه نفره بانوان در مسابقات غرب آسیا گفت: ۴۰ سال محرومیت از حضور در میادین، بانوان را مصمم به خودنمایی و جبران کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران که با ترکیب تینا عیسائیان، سعیده علی، مژگان خدادادی و معصومه اسماعیل‌زاده در رقابت های قهرمانی غرب آسیا (لبنان) شرکت کرده بود، روز گذشته با برتری مقابل سوریه در دیدار نهایی این رقابت ها موفق به کسب عنوان قهرمانی و کسب سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شد.

فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز خرسندی از نتیجه به دست آمده گفت: بانوان بسکتبال ایران به خاطر ممنوعیت های حضور محجبه در میادین بین المللی، ۴۰ سال از شرکت در چنین رقابت هایی محروم بودند. این محرومیت نه تنها بانوان بسکتبالیست ایرانی را بی انگیزه نکرد بلکه آنها را مصمم هم کرده است. 

وی افزود: بانوان بسکتبال ایران امسال حضور در مسابقات آسیایی و جهانی را تجربه کردند. آنها در هر رویدادی که اعزام شدند به گونه ای مقابل حریفان شان قرار گرفتند که گویا در تمام سال های گذشته در چنین میادینی شرکت داشته اند. بانوان بسکتبالیست ایرانی بعد از پایان چهار دهه محرومیت از حضور بین المللی، به دنبال خودنمایی هستند و اینکه توانایی های شان را به رخ حریفان آسیایی و جهانی بکشانند و اینگونه می خواهند محرومیت ۴۰ ساله را جبران کنند. 

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر سهمیه آسیایی که توسط تیم سه نفره بانوان در غرب آسیا به دست آمد، یادآور شد: طبق نامه اولیه که از کنفدراسیون بسکتبال آسیا به دست مان رسید، این رقابت شهریورماه برگزار می شود اما هنوز محل برگزاری آن مشخص نیست. 

شجاعی گفت: قهرمانی در غرب آسیا نشان دادن که بانوان بسکتبال ایران پتانسیل و توانایی های زیادی دارند. در همین رقابت ها تیم ایران بعد از یک باخت مقابل سوریه، این تیم را در فینال شکست داد و قهرمان شد.  قطعا اگر توجه به تیم های بانوان و روند آماده سازی آنها ادامه داشته باشد، می توانند در میادین بزرگ تر هم نتیجه بگیرند. 

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال ابراز امیدواری کرد که تیم بسکتبال سه نفره زیر ۲۳ سال ایران در بازی های آسیایی هم عملکرد همراه با نتیجه ای داشته باشد. 

کد خبر 4217
منبع خبر : خبرگزاری مهر