آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۱:۱۲:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
قسمت‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس نسبتا مواج و متلاطم است

بوشهر - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز تا روز چهارشنبه قسمت‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس نسبتا مواج و متلاطم خواهد بود.

نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر آرامش نسبی جو و دریا و تداوم گرما و شرجی تا پایان وقت امروز است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر امشب ضمن تغییر جهت باد از جنوبی به شمالی و افزایش نسبی سرعت وزش باد (شمال غربی) بر تلاطم دریا نیز قدری افزوده شود.

شفیع‌خدایی بیان کرد: انتظار می‌رود وزش جریانات نسبتا شدید شمال غربی به تناوب تا روز چهارشنبه بر روری دریا ادامه داشته و به دنبال آن قسمت‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس نسبتا مواج و متلاطم باشد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین از فردا به سبب وزش باد به تدریج از رطوبت هوا کاسته و بر دمای هوا به طور نسبی افزوده خواهد شد.

وی افزود: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی ادامه داد: جهت وزش باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و طی ساعاتی از بامداد تا ظهر فردا گاهی تا ۳۸ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در قسمت‌های شمال و مرکزی خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی افزود: در بندر بوشهر، فردا زمان جزر اول دریا ساعت یک و ۵۲ دقیقه بامداد، مد اول دریا هشت و ۲۳ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۵ و ۵۲ دقیقه و مد دوم در ساعت ۲۲ و ۱۲ دقیقه خواهد بود.

کد خبر 4232
منبع خبر : خبرگزاری مهر