آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۰۸:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
روند توسعه پروژه‌های آبخیزداری استان بوشهر ادامه می‌یابد

بوشهر - معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها با اشاره به روند مطلوب اجرای پروژه‌ها در استان بوشهر، گفت: روند توسعه پروژه‌های آبخیزداری استان بوشهر ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر حیدری‌پوری ظهر شنبه در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر پروژه‌های بسیار مهمی در حوزه آبخیزداری در دست اجرا است.

وی با اشاره به روند مطلوب اجرای طرح‌های آبخیزداری و جنگل‌کاری در نقاط مختلف استان بوشهر خاطرنشان کرد: روند توسعه پروژه‌های آبخیزداری استان بوشهر ادامه می‌یابد.

پروژه‌های بند سنگ ملاتی که از سال گذشته در بخش‌های مختلف شهرستان دشتستان کار شده بود و اکنون نیز برخی از آنها آماده بهره برداری است مورد بازدید قرار گرفت.

همچنین پروژه های عملیات بیولوژیک ۳۰ هکتاری در منطقه بوشکان شهرستان دشتستان، پروژه جنگل‌کاری ۱۵۰ هکتاری و پروژه مدیریت روان آب بیابان به میزان ۲۳۵ در این شهرستان مورد بازدید  معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها قرار گرفت.

تشریح وظعیت طرح‌های آبخیزداری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در حاشیه این بازدید گفت: تعداد هشت پروژه در زمینه های آبخیزداری، مرتع، جنگل و بیابان در سال ۱۳۹۶ با مجموع اعتبارات سی و هفت هزار و صدو شصت و یک میلیون ریال در بخش بوشکان شهرستان دشتستان به اجرا در آمده است.

وی بازدید معاونت آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها از طرح‌های استان بوشهر را مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: عملیات هلالی آبگیر به همراه نهال کاری و آبیاری و مدیریت روان احداث هلالی آبگیر مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت.

مهاجری اضافه کرد: منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، تنها در شهرستان دشتستان که مورد بازدید معاونت سازمان قرار گرفت پروژه‌های مختلف اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: پروژه های سنواتی هلالی آبگیر همراه با بوته کاری ۵۶ هکتاری، جنگل کاری ۱۵۰ هکتاری، پروژه هلالی آبگیر همراه با بذرکاری و جنگل کاری های تنها بخشی از این پروژه ها بوده است.

کد خبر 4236
منبع خبر : خبرگزاری مهر