آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۵:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
پرونده تخلف گران‌فروشی بلیط ‌چارتری‌ در بوشهر تشکیل شد

معاون استاندار بوشهر با اشاره تخلف دو شرکت آژانس هواپیمایی بوشهر در گران‌فروشی بلیط ‌چارتری‌ گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر در این زمینه پرونده‌های قضایی آنها تشکیل داده و در حال رسیدگی است.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، سعید زرین‌فر ظهر امروز در نشست با مسئولان تعزیرات حکومتی استان بوشهر با تاکید بر کنترل قیمت کالاها و اجناس اظهار داشت: برای بررسی قیمت کالاها و اجناس مختلف و بازدید از انبارها و جلوگیری از احتکار، ضمن گشت‌های مشترک بازرسی، سامانه‌های خاص برای پیگیری مشکلات و شکایات مردم ایجاد شده است.

وی از تخلف دو شرکت چارتر کننده هواپیمایی و گران‌فروشی بلیط ‌خبرداد و بیان کرد: شرکت‌های هواپیمایی با توجه به قیمت‌گذاری حداقل و حداکثری، در برخی مواقع قیمت بلیط پرواز بوشهر به تهران از حد معمول هم ارزان‌تر فروخته می‌شود ولی شاهد تخلف دو شرکت آژانس هواپیمایی بوشهر در گران‌فروشی بلیط ‌چارتری‌ هستیم.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه قیمت بلیط پروازهای داخلی براساس قانون برنامه توسعه، آزادسازی و شناور شده است خاطر نشان کرد: بر اساس قانون برنامه توسعه اجازه قیمت‌گذاری بلیط پروازهای داخلی به صورت آزاد و شناور است اما هر کدام از شرکت‌های هواپیمایی براساس شرایط آنها مبلغ حداقل و حداکثر برایشان تعیین شده است.

زرین‌فر تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند با هر قیمتی که بخواهند نرخ بلیط هواپیما را تعیین و به فروش برسانند که متاسفانه در هفته‌های اخیر بعضی از شرکت‌های چارتر کننده هواپیما بنا به هر دلیل و توجیهی، بلیط پرواز بوشهر به تهران را بیش از حد تعیین کرده به فروش رسانده‌اند که خلاف آشکار بوده و سبب نارضایتی مردم شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده تخلف در گران‌فروشی بلیط پرواز بوشهر به تهران در اداره کل تعزیرات حکومتی بوشهر خاطر نشان کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر در پی افزایش قیمت بلیط پروازهای یاد شده برای دو شرکت چارتر کننده پرونده تخلفات تشکیل داده و خواهان برخورد قاطع و جریمه شده است.

معاون استاندار بوشهر افزود: به سبب اینکه ادارات مرکزی دو شرکت چارتر کننده هواپیمایی یاد شده در استان‌های تهران و خراسان مستقر است پیگیری از طریق مراجع قضایی و دستگاه‌های مرتبط این استان‌ها در حال انجام است.

انتهای پیام/م

کد خبر 4239
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم