آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۴:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
استفاده از نیروی انسانی بومی در ساخت فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر

بوشهر - مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: استفاده از نیروی انسانی بومی در ساخت فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر را در اولویت داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود جعفری عصر شنبه در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه اشتغال باید تکیه ویژه‌ای بر روی آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای انجام شود.

وی بر لزوم ارائه آموزش‌های اساندارد توسط فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: خروجی این مراکز باید به گونه‌ای باشد که توانمندی لازم برای حضور در محیط کار و انجام کارهای حرفه‌ای را داشته باشند.

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی ارایه شده مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر گواهینامه مشترک پایان دوره مهارت آموختگان به صورت دو زبان روسی و فارسی جهت اشتغال در نیروگاه صادر شود.

وی با اشاره به اشتغال هشت هزار نفر در ساخت فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر اضافه کرد: افرادی برای اشتغال در این پروژه استفاده می‌شود که در فنی و حرفه‌ای مهارت‌آموزی شده باشند.

جعفری با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی مورد نیاز نیروگاه اتمی در فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود، افزود: نیروهای مورد نیاز ساخت نیروگاه با ارائه مهارت‌ها توسط فنی و حرفه‌ای و با نظارت شرکت روسی انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه هشت‌هزار میلیارد تومان کار ساختمانی در این پروژه وجود دارد، گفت: با اجرای این پروژه شاهد رونق کسب و کار در زمینه‌های مختلف خواهیم بود.

کد خبر 4261
منبع خبر : خبرگزاری مهر