آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۱:۰۹:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
«مسی» در آستانه رسیدن به رکوردی جدید در بارسا

لیونل مسی در اولین دیدار رسمی بارسلونا در رقابت‌‎های فصل جدید این فرصت را دارد تا تبدیل به پرافتخارترین بازیکن باشگاه از نظر تعداد جام‌های کسب کرده برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال بارسلونا در اولین دیدار رسمی‏‌اش در رقابت‎های فصل جدید به میدان خواهد رفت و این بازی برای مسی معنی خاصی دارد. او در این بازی می‎تواند کاپیتان بارسلونا باشد و احتمالا سی و سومین عنوانش با باشگاه کاتالانی را به دست آورد. اگر او به این رکورد دست پیدا کند بالاتر از آندرس اینیستایی قرار می‏‌گیرد که ۳۲ جام با بارسا کسب کرده و حالا در ویسل کوبه ژاپن بازی می‌کند.

در حال حاضر اینیستا و مسی رکوردهایی مشابه دارند، هر دو ۹ قهرمانی در لالیگا، ۶ قهرمانی در جام حذفی، ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۳ قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها، ۳ قهرمانی سوپرکاپ یوفا و ۷ قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا کسب کرده‌‎اند. اولین قهرمانی مشترک این دو هم مربوط به فصل ۰۵-۲۰۰۴ و قهرمانی در لالیگا است.

حالا مسی با تبدیل شدن به بهترین در این زمینه تنها یک بازی فاصله دارد. اگر بارسا قهرمان شود تعداد عنوان‎‌های مسی با بارسا یکی بیشتر از اینیستا و ۶ عنوان بیشتر از پیکه و بوسکتس، دیگر هم‌تیمی‎هایش خواهد بود. پیش از این ژاوی هم بارسا ترک کرده و توانسته با این تیم ۲۵ عنوان کسب کند، پویول و والدس هم ۲۱ قهرمانی با این تیم دارند.

کد خبر 4278
منبع خبر : خبرگزاری مهر