آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۱۵:۱۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
تکواندو با چهار سال قبل قابل مقایسه نیست/ شانس کسب ۵ مدال داریم

مربی تیم ملی تکواندو گفت: هدف گذاری ما برای بازی‌های آسیایی کسب ۵ مدال با ارزش است ولی واقعا این دوره با چهار سال پیش قابل قیاس نیست.

علی محمد بسحاق ضمن بیان مطلب فوق در خصوص تکرار نتایج دوره قبل تکواندو در بازی های آسیایی به خبرنگار مهر گفت: واقعیت های تکواندو در این دوره نشان می دهد که این رشته نسبت به چهار سال قبل تغییرات زیادی داشته است و نمی توان این دو دوره را با هم مقایسه کرد. سبک تمرین، مبارزه، نحوه برگزاری مسابقات و حتی قوانین داوری در این مدت تغییرات زیادی داشته است. در آن دوره کره جنوبی افول کرده بود و حتی به زحمت به نشان طلا دست پیدا می کرد.

مربی تیم ملی تکواندو افزود: مهمترین نکته این بود که مسابقات در هشت وزن برگزار می شد که تیم ها می توانستند با انتخاب خود و با بررسی روی ترکیب تیم های رقیب نفرات خود را در 6 وزن ارنج کنند که این موضوع روی نتیجه گیری تاثیر زیادی داست. ولی در این دوره شرایط متفاوت است. تکواندو امروزی به لحاظ فنی و داوری با چهار سال قابل مقایسه نیست. مسابقات در چهار وزن المپیکی و یک وزن ۶۳ کیلوگرم برگزار می شود و شما اجازه انتخاب ندارید. شرایط تیم کره جنوبی به عنوان رقیب جدی ما هم که مشخص است. 

بسحاق در مورد شرایط اعضای تیم هم گفت: تمرینات سخت و سنگینی را پشت سرگذاشتیم و اکنون در حال کاهش فشار تمرینات هستیم. در چهار ماه گذشته برنامه های ما به خوبی اجرا شد. نفرات ما برای رقبا شناخته شده بودند و می بایست در بخش تاکتیکی و تکنیکی تغییراتی ایجاد می شد. ضمن اینکه در بحث بدنسازی هم دقت نظر بیشتری داشته و سعی کردیم بیشتر به تکواندو نزدیک تر باشد. 

مربی تیم ملی در خصوص کنترل وزن و آسیب دیدگی اعضای تیم هم گفت: آسیب که همیشه با بچه های تکواندو هست، ولی مصدوم جدی نداریم. مشکل اضافه وزن هم نداریم و باید عنوان کنم که در کل اعضای تیم شرایط خوبی دارند و هم در بحث روحی روانی و هم در بخش فنی و آمادگی جسمانی وضعیت در فاصله اندک تا آغاز مسابقات مطلوب است. 

بسحاق در توضیح بیشتر تغییر تکنیک و تاکتیک ملی پوشان گفت: اینکه بگویم تغییرات کلی بوده و ما به طور مثال عاشورزاده جدیدی را در مسابقات شاهد خواهیم بود، به هیچ عنوان شدنی نیست، اما پس از آنالیز عملکرد ملی پوشان، در مراحل مختلف تمرین بیشتر روی برخی تکنیک های که کمتر استفاده می شد و اتفاقا جزو تکنیک های پرکاربرد و امتیازآور است، کار کردیم. در واقع از حالت ساکن بودن در مبارزه خارج شده و روی جابجایی ها و استفاده از ضربات بالا بیشتر کار شد. 

وی با اشاره به رقبای اصلی ایران در این دوره از بازیها خاطرنشان ساخت: رقبای سرسختی در جاکارتا داریم، کره جنوبی با بهترین نفرات خود که جزو بهترین های جهان هستند به این مسابقات می آید. ضمن اینکه تک ستاره هایی در تیمهای ازبکستان، قزاقستان، چین تایپه، تایلند، چین و اردن در این مسابقات هستند که باعث شده رقابتهای سطح بالایی در انتظار ما باشد. همیشه گفته ام، هرکس بیشتر تمرین کرده باشد و کمتر اشتباه کند موفق خواهد بود. البته در جلسات متعدد فیلم مبارزات رقبای اصلی را با حضور اعضای تیم آنالیز کرده ایم. تقریبا هفته ای دوبار  این برنامه در دستور کار قرار دارد. 

مربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه نفرات اعزامی به جاکارتا بهترین تکواندوکاران ایران هستند یا خیر گفت: ما با برگزاری مسابقات انتخابی در مراحل مختلف از جام باشگاه های آسیا و جام فجر گرفته تا رقابت های درون اردویی و مسابقات قهرمانی آسیا و ... تلاش کردیم انتخاب ها بیشتر به عدالت نزدیک شود و همه نفرات حتی کسانی که رنکینگ دارند و قهرمانان جهان در مسابقات شرکت کرده و به جرات می توانم بگویم در شرایط فعلی این نفرات بهترین های ایران در اوزان خود هستند. 

بسحاق در پایان گفت: ما در تلاش برای کسب بهترین نتیجه هستیم، ولی به نظر می رسد برخی اظهار نظرها فقط بار روانی بیشتری به تیم ملی تحمیل می کند. این تیمِ فریبرز عسگری، بسحاق یا فدراسیون نیست، تیم ملی ایران است که بدون شک با موفقیتش همه مردم ایران بخصوص دوستداران تکواندو خوشحال می شوند و با شکستش، همه غمگین. از اهالی و بزرگان تکواندو انتظار داریم شاگردان خود را حمایت کنند تا چون گذشته پرچم تکواندو در بالاترین نقطه به اهتزاز درآید.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی تکواندو برای حضور در بازیهای آسیایی ساعت ۱۰ شب دوشنبه تهران را مقصد جاکارتا ترک می کند. 

کد خبر 4300
منبع خبر : خبرگزاری مهر