آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۷:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
رژیم مصرف رسانه‌ای در سطح جامعه اعمال شود

بوشهر- مسئول‌ مرکز سواد فضای مجازی استان بوشهر گفت: در فضای رسانه ای باید یک رژیم مصرف رسانه ای برای تضمین سلامت جسم و روح خود اعمال کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پایبست صبح یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهر وحدتیه اظهارداشت: خبرنگاران استان بوشهر  به تاسی از پدران و مادران خود که بوشهر را به گورستان روباه پیر و خلیج فارس را به مدفن شیطان بزرگ تبدیل کردند؛ امروز هم در سنگر علم و آگاهی، قلم های خود را که جوهر از خون حدود ۱۶۰ شهید این دیارگرفته است برای مقابله با متجاوزان خارجی و قلم به دستان مزدور داخلیشان تراشیده اند تا بگویند خبرنگار  هرزه نگار نیست حق نگار است.

وی با بیان اینکه این خبرنگاران درد مردم را می نویسند و مشکلات مردم را بازگو می کنند درحالی که خود دردها و مشکلات فراوانی دارند، افزود: خبرنگار خودش بیمه ندارد اما درباره مشکلات بیمه قشرهای مختلف جامعه بارها قلم زده است تا از حقوق مردم دفاع کند اما کسی نبوده که از حقوق این زیبانگار دفاع کند.

مسئول مرکز سواد فضای مجازی استان بوشهر، گفت: امروزه پیام ها خوب می رسد اما پیام های خوبی نمی رسد؛ تورم و گرانی، اختلاس و دزدی، قیمت سکه و ارز، اعتیاد و طلاق و... به تیتر اول امروز رسانه‌های کشور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه مردم، مدیران و رسانه ها در برابر کجی ها و سستی ها و وضع موجود مسئول هستیم، تصریح کرد: اگر قوه قضائیه ما با فساد برخورد قاطع کند، اگر مجلس ما به وظیفه قانونگذاری و نظارت خود به خوبی عمل کند و اگر دولت ما مر قانون را در صحنه عمل اجرا کند؛ این مردم امتحان پس داده در برابر سختی ها و مشکلات درکنار مسئولان جهادی و انقلابی خود خواهند ایستاد و با تهدید و تحریم و فشار خارجی و با دیو سه سر زر و زور و تزویر داخلی خواهند جنگید.

پایبست بیان کرد: رسانه ها و خبرنگارانشان هم بعنوان وجدان بیدار جامعه و بعنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر برای مطالبه گری و عدالتخواهی، برای معرفی خادم و خائن، برای انعکاس خدمات و خسارات، برای از میان برداشتن فاصله بین مردم پرسشگر و مسئولان پاسخگو و برای جایگزین کردن نقد سازنده بجای تخریب و برای بیان واقعیت ها بجای سیاه نمایی، رسالت بسیار سنگینی بر دوش دارند.

وی با اشاره به اینکه در واقع رسانه و خبرنگار را می شود فعال اجتماعی، کنشگر مدنی و شهروند مسئول اما از نوع واقعی و قانونی آن نامید، خاطرنشان کرد: اگر همه همت کنیم دیگر نخواهیم شنید که عسلویه هوا ندارد، برازجان جان ندارد، دشتستان نان ندارد، وحدتیه وحدت که دارد آب ندارد.

مسئول مرکز سواد فضای مجازی استان بوشهر  در ادامه عنوان کرد: در این صورت اگر از زمین و آسمان بر سر مردم این دیار تیر و ترکش و تهمت و افترا ببارد باز هم وحدتیه به همت مردمش و با تلاش مسولانش امن ترین نقطه دنیاست و اگر این پیام به خوبی به مخاطب استان نشین و مرکزنشین مخابره نشود ایراد از رسانه هاست.

پایبست اظهار کرد: مردم گله منداما هوشیار هستند و پای آرمان ها، اصول و اعتقادات اسلامی، انقلابی و ایرانی خود خون داده،ایستادگی کردند  و اجازه نمی دهند مطالبه گر با اغتشاش گر یکی شوند.

وی با اشاره به اینکه امروزه که معتادان جدید بجای مواد مخدر سنتی و صنعتی از مواد مخدردیجیتال استفاده می کنند ، افزود:  تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ می کشند؛ گوشی تلفن از رگ گردن به آن ها نزدیک تر است و آخرین شب بخیر و اولین صبح بخیرشان به این گوشی هاست، ترویج سواد رسانه ای، رژیم مصرف و فرهنگ کاربری امری اجتناب ناپذیر است.

مسئول مرکز سواد فضای مجازی استان بوشهر تسریح کرد: اگر فرض را بر این بگیریم که فرهنگ مثل هواست و مردم از آن استنشاق می کنند باید بدانیم که اجزای تشکیل دهنده این هوا، نیتروژن و اکسیژن یعنی مسئولان و رسانه ها هستند که گاها با کم کاری خود تنفس فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را برای مردم مشکل می کنند.

پایبست گفت: همانگونه که اگر ما پرخوری کنیم دل درد می گیریم، اگر غذا نخوریم از پای در خواهیم آمد و اگر غذای فاسد بخوریم مسموم می شویم در فضای رسانه ای نیز باید یک رژیم مصرف رسانه ای برای تضمین سلامت جسم و روح خود اعمال کنیم و رسانه ها و خبرنگاران با رعایت اصول اخلاق، صداق و صراحت مکلف به تامین غذای سالم رسانه ای برای معده فهم و فرهنگ مردم هستند.

در این مراسم که با حضور نجفی رئیس هیات فوتبال استان بوشهر برگزار شد از خبرنگاران شهر وحدتیه تجلیل شد و مدرسه فوتبال ایثار این شهر نیز افتتاح شد.

کد خبر 4309
منبع خبر : خبرگزاری مهر