آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۰:۵۵:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
طرح استعدادیابی وزنه‌برداری الگوی دیگر فدراسیون‌ها خواهد شد

مربی تیم وزنه‌برداری نونهالان گفت: طرح استعدادیابی و نخبه پروری فدراسیون به طور حتم الگوی دیگر فدراسیون‌ها برای پرورش استعدادهای ورزشی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک مرادزاده مربی تیم وزنه برداری نونهالان کشورمان در خصوص برگزاری نخستین دوره اردوی نونهالان که طی روزهای ۶تا ۱۲مردادماه به میزبانی شهرستان کرج برگزار شد، اظهار داشت: وزنه برداران نونهال حاضر در اردوی شهرستان کرج منتخبین جشنواره وزنه برداری نونهالان شهرستان بانه بودند که من و بهادر مولایی قهرمان جهان به عنوان مربی در این اردو حاضر بودیم. اکثر این وزنه برداران ۱۳و ۱۴ سال بودند که به صورت رسمی و قوانین موجود باید در مسابقات نوجوانان رده سنی ۱۳تا ۱۵ باید به روی تخته مسابقات بروند.

وی در خصوص اهداف این اردو نیز خاطرنشان کرد: در کنار کمیته استعدایابی فدراسیون وزنه برداری سعی در اصلاح ایرادات تکنیکی این نفرات بودیم و نظم اردویی اجرا شد. مهمترین اصل در این اردو اخلاق مداری، احترام به یکدیگر، پیشکسوتان، مربیان و به دور ماندن از خودبینی بود.

مرادزاده اضافه کرد: این نونهالان و نوجوانان نخبه در این اردو پشتوانه های وزنه برداری ایران در آینده خواهند بود تا در کنار تیم ملی نوجوانان، یک تیم سایه را داشته باشیم. این پشتوانه سازی نیز با حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان امکان پذیر خواهد بود.

وی در خاتمه ادامه داد: این طرح استعدادیابی و نخبه پروری که توسط فدراسیون وزنه برداری و محمدرضا کاظمی نژاد پیش می رود به طور حتم الگوی دیگر فدراسیون ها خواهد بود. این طرح باید از سوی خانواده وزنه برداری حمایت و پشتیبانی شود تا در آینده شاهد افتخارآفرینی و قهرمانی این نونهالان باشیم و پرچم عزیز کشورمان در مسابقات جهانی و المپیک به اهتزاز دربیاید.

کد خبر 4317
منبع خبر : خبرگزاری مهر