آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۱:۲۰:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
بوشهر| طرح برداشت میگو 2 بار در سال در استخرهای پرورش میگو اجرا شد+تصاویر

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای طرح برداشت میگو ۲ بار در سال در استخرهای پرورش میگو ی استان بوشهر خبرداد و گفت: این طرح در ۱۰ استخر منطقه حله بوشهر اجراء و ۳۰ تن میگو برداشت شد.

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به ذخیره سازیبچه میگو در استخرهای پرورشی خبرداد و اظهار داشت:  امسال عملیات ذخیره سازی بچه میگو در 4000 استخر پرورشی در کنار سواحل استان بوشهر آغاز شد.

وی با اشاره به ذخیره سازی 1.6 میلیارد بچه میگو در این استخرها بیان کرد: بیش از یک‌میلیارد و 600 میلیون قطعه بچه میگو در 4 هزار استخر پرورشی ذخیره سازی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهربا بیان اینکه  عملیات ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی از نیمه دوم اردیبهشت آغاز شده خاطر نشان کرد:  برداشت میگو از نیمه دوم شهریور آغاز می‌شود و امسال در 4 هزارو 800 هکتار اراضی پرورش میگوی استان بوشهر امسال بیش از 17 هزار تن برداشت می‌شود.

زنده بودی با بیان اینکه  بیش از 80 درصد  میگوی پرورشی صادر می‌شود افزود:بیش از 80درصد میگوی پرورشی استان صادراتی است و به کشورهایی چون ویتنام، چین و کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می‌شود.

وی با اشاره به طرح برداشت میگوی پرورشی 2 بار در سال در استخرهای پرورش میگو بیان کرد:  این طرح به صورت آزمایشی در 10 استخر منطقه حله بوشهر اجراء و 30 تن میگو برداشت شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: طرح برداشت 2 بار درسال در اراضی پرورشی از سال آینده در سایت‌های پرورشی فراگیر و میزان تولید میگو در استان 2 برابر می‌شود.

انتهای پیام/م

کد خبر 4323
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم