آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019/03/20 - ۲۱:۲۱:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
صید میگو در آبهای استان بوشهر 56 درصد کاهش یافته است

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: در ۱۸ روز صید، ۸۱۷ تن میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر صید شده که ۵۶ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.

عباس آهنگرمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه صید میگو از سوم مرداد برای قایق‌ها و از پنجم مرداد برای لنج‌‌ها آغاز شده است اظهار داشت: میزان صید این آبزی در 18 روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون 517 تن میگو صید شده است گفت: سال گذشته در 18 روز نخست فصل صید  یک‌هزار و 184 تن میگو صید شده بود که 667 تن کاهش دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه از میزان میگوی صید شده 430 تن آن گونه صورتی یا ببری سبز است افزود: میگویی که در آب‌های ساحلی استان بوشهر صید می‌شود از گونه ببری سبز است که بهترین گونه خلیج فارس به شمار می‌رود.

آهنگرمقدم با بیان اینکه 78 تن از میگوی صید شده سرتیز است تصریح کرد: میگوی صید شده نسبت به میانگین 5 ساله 534 تن معادل 51 درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: امسال برای صید میگو به 363 لنج و 280 قایق مجوز دریاروی صادر شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر به بنادر صیادی استان بوشهر اشاره کرد و افزود: 24 مرکز تخلیه صید و بنادر صیادی در ارائه خدمات به صیادان فعال است که در نقاط مختلف استان بوشهر مستقر هستند.

انتهای پیام/م

کد خبر 4334
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم