آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۰۴:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
ایجاد «جایگاه خانواده» در ورزشگاه‌ها ویژه «پدران و فرزندان»!

در نشست آسیب‌شناسی رفتارهای پرخاشگرانه مصوب شد جایگاهی به عنوان «خانواده» مخصوصا پدران و فرزندان در ورزشگاه‌ها ایجاد شود. مسئولان در این نشست اشاره‌ای به بانوان نکردند!

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست محمدرضا کشوری فرد دبیر سازمان لیگ، محمد حسین حمیسی رئیس حراست فدراسیون فوتبال، غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون، محمدرضا تهرانی نایب رئیس  جمعیت حامیان هوادار و حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ، ابراهیم شکوری معاون دبیر کل فدراسیون فوتبال به همراه اعضای کانون هواداران پرسپولیس و استقلال و شماری از فعالان عرصه فرهنگی و جامعه شناسان حضور داشتند.

در این نشست در مورد دلایل رفتارهای پرخاشگرانه برخی از تماشاگران و روش‌های پیشگیرانه بحث و گفت و گو شد. یکی از مباحث مهم در این جلسه طرح ویژه «جایگاه خانواده» در ورزشگاه بود که مقرر شد سه جایگاه ۵ و ۶ و ۷ در ورزشگاه آزادی به خانواده ها ( پدران و فرزندان) اختصاص  پیدا کند.

همچنین در این جایگاه مخصوص نصب شماره صندلی و کنترل دقیق تماشاگران، سر دادن شعارهای فرهنگی و با نشاط و نصب تابلو ویژه انجام شود. باشگاه ها نیز مکلف شدند جهت رفع مشکلات فروش بلیت الکترونیکی در باشگاه ها و همچنین استفاده از همیاران هواداران آموزش دیده اقدام فوری انجام بدهند. با اجرای بلیت فروشی الکترونیکی تماشاگران با مشکلات کمتری در ورزشگاه ها حاضر می‌شوند.

همچنین قانون اختصاص ۱۰ درصد سکوهای ورزشگاه به تماشاگران میهمان در مسابقات اجرایی شود. مقرر شد دومین جلسه این کارگروه شنبه ۲۷ مرداد ماه در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال با حضور دبیر کل فدراسیون فوتبال برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در خبر انتشار یافته از سوی سازمان لیگ اشاره ای به حضور بانوان نشده و به نظر می رسد این طرح برای حضور مردان اجرا خواهد شد. طرحی که اگر بدون حضور بانوان باشد به هیچ عنوان جدید نیست چرا که قبل از این هم پدران با فرزندان پسر خود می توانستند به ورزشگاه بروند. شاید فقط جایگاه شان تغییر خواهد کرد!

کد خبر 4349
منبع خبر : خبرگزاری مهر